BUBULJICE, SUVA KOŽA, PERUTANJE! Uzalud REŠENJE tražiš u skupim kremama, OVO prvo MORAŠ URADITI!
Kada je reč o kosi, koži i noktima!
Mnoge žene prave veliku grešku tako što neke probleme sa kosom ili kožom, kao što su recimo suva, slamasta kosa ili čak i masna, bubuljice, perutanje i slično reše uz pomoć kozmetičkih preparata ili još i gore kada oni ne odrade posao, kupuju još i skuplje misleći da će oni pomoći.
Međutim, sve ovo može pomoći da održavate ono što već imate. Ako imate zdravu kosu da je održavate i negujete uz pomoć preparata, ali oni ne mogu da oporave kosu. U ovom slučaju problem treba tražiti iznutra, dakle, moguće je da vam nedostaju neki od osnovnih minerala i vitamina neophodnih upravo za kosu i kožu.
Ako imate prilično suvu i nadraženu kožu ili ako se pridržavate pretežno vegetarijanske ili veganske ishrane, možda bi bilo dobro dopuniti prehranu omega-3 ribljim uljem ili uljem algi koje sadrže eikozapentaensku kiselinu (EPA) i dokozaheksaenojsku kiselinu (DHA).
ISTRAŽIVANJE POKAZALO: Ljudi sa ovom KRVNOM GRUPOM imaju najmanje šansi da obole od ove TEŠKE BOLESTI
DOMAĆE SREDSTVO za čišćenje tepiha: Super METODA koja će iz njega izvući FLEKE od vina, pa čak i KRVI
Ljudsko telo nije u stanju stvoriti esencijalne masne kiseline i zato ih mora dobiti hranom koju jedete. Vegetarijanski izvori masti poput lanenog ulja i orašastih plodova sadrže prekursor alfa-linolnu kiselinu (ALA) koja se u malim količinama pretvara u EPA i DHA. Budući da je stopa konverzije prilično niska, u vremenima kada je potrebna veća doza (poput zimskih sušnih meseci za borbu protiv svraba, nadražene i upaljene kože) dodatak prehrani može biti koristan.
Doze EPA i DHA variraju između 250 mg i 1000 mg dnevno i trebaju se temeljiti na individualnim potrebama.
Cink
Cin je veoma moćan za regulisanje mnogih kožnih problema jer podstiče regeneraciju i sprečava oštećanja od UV zraka. Nedostatak cinka zato može biti veliki problem.
Koža sama sadrži oko 6 posto ukupnog telesnog cinka, pa ako ovog minerala nedostaje možete pretiti simptome poput lošeg zacelivanja rana, pogoršanja upalnih stanja kože poput akni, psorijaze, ekcema i rozace ili ispucalih noktiju.
Preporučena dnevna doza cinka za prosečnog odraslog muškarca iznosi 11 mg dnevno, a za žene 8 mg dnevno, što se povećava na 12 mg dnevno tokom trudnoće i dojenja. Cink se može dobiti iz govedine, jaja i ribe; međutim, ako imate malo ovog minerala, možete koristiti visokokvalitetan dodatak prehrani. Preporučeno je uzimanje 30 mg dnevno tokom mesec dana.
Vitamin C
Veoma je važan antioksidans i nedostatak ovog vitamina obično se ogleda kroz krhku, suvu i kožu bez sjaja, a rane i mrlje sporo zarastu. Najbogatiji prirodni izvori vitamina C dobijaju se iz svežeg voća i povrća poput agruma, crnih ribizli, šipka, guave, čilija i peršuna. Dodatna doza od 1000 mg vitamina C dnevno može pružiti dodatnu potporu vašoj koži.
Probiotici
Mikrobiom ljudskog creva su mikroorganizmi (bakterije) koji prebivaju i rastu u vašem probavnom sistemu. Probiotici igraju ulogu u rekolonizaciji i "hranjenju" korisnih bakterija u probavnom traktu. Ravnoteža našeg unutrašnjeg ekosistema ključna je za zdravu kožu, jer je mikrobiom odgovoran za uklanjanje patogena i toksina, poboljšanje apsorpcije hranjivih stvari, smanjenje upale, jačanje imuniteta i minimiziranje reakcija preosetljivosti koje mogu dovesti do upale, crvene i nadražene kože.
Probiotici su živi mikroorganizmi koji se mogu nadopunjavati. Cilj im je rekolonizirati broj korisne crevne mikroflore u probavnom traktu. U probioticima postoji mnogo različitih sojeva bakterija, a to ponekad može biti zbunjujuće.
Kada kupujete kreme, uzmite nežne, biljne, a ne parfemisane kreme, hidrirajte se i hranite se namirnicama koje nisu industrijski prerađeni. Dodavanjem dodataka ishrani, zaista možete i transformisati kosu, kožu i nokte, čak i tokom zime kada su je to teže.