Greške koje činimo sa četkicom za zube
Svega 80% članova porodice četkice za zube odlažu na isto mesto, što povećava šansu za prenošenje bakterija i virusa.
U svakom trenutku u našim ustima se nalazi od 100 do 200 različitih oralnih bakterija, a one najčešće završavaju na četkici za zube. Ukoliko ovo najosnovnije sredstvo u higijeni zuba i usne duplje nije adekvatno čuvano i korišćeno, može biti veoma opasno po zdravlje. Pored toga što četkica za zube mora da se menja dva puta godišnje, postoje još neka pravila koja se moraju poštovati kako bi sačuvali svoju higijenu.
ČUVANJE ČETKICE BLIZU WC ŠOLJE
Četkice svi držimo u toaletu, ali je vrlo važno da one budu u zatvorenim ormarićima. Ako su na otvorenom, ne bi trebalo da budu blizu klozetskih šolja, tačnije najmanje dva metra da budu udaljene od nje, u suprotnom mnogi ostaci bakterija mogu dospeti sa šolje na četkicu za zube. Savetujemo sve koji drže četkicu na umivaoniku, a blizu klozetske šolje, da je premeste.
SPREMANJE ČETKICE U PLASTIČNU KUTIJICU
Izbegavajte odlaganje četkice u plastične posude jer kombinacija vlage u posudi pravo je leglo bakterija. Najbolje rešenje jeste da četkicu odložite u čašu, dok glavu četkice možete prekriti posebnom tkaninom, savetuje portal zadovoljna.hr.
IZLAGANJE ČETKICE TOPLINI
Brojna istraživanja su pokazala da izlaganje toplini izaziva promene na plastici koje rezultiraju otpuštanjem opasnog bisfenola A. Najbolje rešenje je pranje četkice u mlakoj vodi i čišćenje antibakterijskim sredstvima.
ZAJEDNIČKA POSUDA
Istraživanja su pokazala da čak 80 % članova porodice, četkice za zube drže u zajedničkoj posudi što je potpuno pogrešno jer se na taj način brže prenose bakterije i virusi.
Pročitajte i:
Kako ostati u formi tokom zime: Joga, trbušnjaci, kardio! (VIDEO)
DA VAM GUZA BUDE KAO U BEBE: Da li biste izbelili svoj analni otvor?
Trik koji zaustavlja krvarenje iz nosa
Napravite prirodne rastvore za čišćenje ušiju
Napitak koji vas "stanjuje", ali i čini pametnijima