МАЛИ ТРИК САВЕТИ ЗА ВИШЕ НОВЦА У ВАШЕМ НОВЧАНИКУ: Сви могу да их практикују са лакоћом
Они који паметно купују намирнице могу не само заштитити своје новчанике, већ и учинити добро и за околину
Међу људима увек постоје они који, како кажемо, „знају са новцем“, али има и оних који не умеју.
Много зависи од самог човека, његових особина, наравно и платном моћи, али постоји и неколико трикова, које могу сви да примене, без имало проблема.
Они који паметно купују намирнице могу не само заштитити своје новчанике, већ и учинити добро и за околину.
Прво и основно јесте да избегавате бацање хране. Бацање остатака хране попут воћа, поврћа, хлеба и слично велики су проблем целог света, а решавање овог проблема представља велики потенцијал за уштеду!
Најбољи пример за то је у случају хране с прекораченим роком трајања. Рок трајања често само означава колико ће дуго производ барем задржати своја специфична својства као што су боја, и укус. Ипак, то не значи да треба сву храну бацити након што јој истекне датум. Тест мириса и укуса говори вам је ли су јогурт, млеко и слични производи још увек јестиви. У многим супермаркетима могу се наћи артикли којима је истекао рок трајања по повољнијој цени
Такође, један од добрих планова за штедњу јесте да напишите недељне планове и припремите оброке. Тако ћете купити оно што ћете сигурно корисити и нећете дозволити да се поквари.
Било би и добро и да имате навику да купујте смрзнуто воће и поврће и у конзервама. Смрзнуто воће и поврће замрзава се одмах након бербе и стога је богато храњивим стварима. Такође је практично: можете га одмрзавати у порцијама и тако избећи бацање хране.
Састојци у конзервама се такође обрађују свеже након бербе и потом херметички затварају у отопини соли или шећера.