ЗАПАЊУЈУЋИ ПОДАЦИ: Ево колико корисника новчане социјалне помоћи у Србији МОЖЕ ДА РАДИ!
Од укупног броја корисника новчане социјалне помоћи у Србији, којих је од 2016. до 2018. године било 268.000, око 50 одсто је радно способно, саопштио је ДРИ на представљају ревизије сврсисходности пословања на тему материјалне подршке као мере смањења сиромаштва.
Како кажу, ревизија је показала да постојећи систем социјалне заштите не доводи до остварења постављених циљева, а због недовољно ефикасне сарадње надлежних органа пропушта се прилика да радно способни корисници новчане социјалне помоћи изађу из система социјалне заштите.
Ревизори ДРИ наводе да је утврђено да радно способни корисници социјалне помоћи углавном дуго остају у систему социјалне заштите.
НАЈВЕЋА ЛАЖ ПИЈАЧНИХ ПРОДАВАЦА: Истраживање потврдило, плаћате СКУПЉЕ за ПОДВАЛУ звану "органска храна"
Чварци и сланина некад су били сиротињска храна, данас су СКУПЉИ од француског сира!
Држава подстиче пољопривредну производњу: На хектар земљишта порез само 13 динара
У периоду од 2016. до 2018. накнаду за социјалну заштиту просечно је годишње планирано 26 милијарди динара, а за новчану помоћ је издвајано 14,3 милијарде (57,5 одсто).
У извештају је оцењено да нису предузете активности како би се смањила зависност радно способних корисника социјалне помоћи од социјалних служби.
Такође, налази ревизије показали су да су центри за социјални рад само делимично радили процену социо-економског стања радно способних корисника новчане социјалне помоћи.
Ресорно министарство је само делимично радило надзор над трошењем 14 милијарди динара, колико се годишње издваја за новчану социјалну помоћ, указује ДРИ.