Знате ли зашто никада не треба да користите ДОЗВОЉЕНИ МИНУС? Откривамо разлоге због којих је то ВЕЛИКА ГРЕШКА
Постоји неколико разлога зашто никад не би требало да користите дозвољени минус и зашто је битно да када вас питају у банци да ли желите дозвољени минус ви кажете НЕ.
Као прво од банке ништа не добијате џаба, а дозвољени минус је најскупља ствар коју могу да вам продају у банци, па размислите да ли сте толико богати да возите ауто који троши 30 литара бензина на 100 километара и чија регистрација кошта 3.000 евра.
Друга ствар коју треба да знате је да ако немате уштеђевину у банци или код куће у некој "сламарици" макар 100 евра онда баш и не располажете одлично новцем и стално вам фали новца.
Једноставно речено нисте у могућности да уштедите и дозвољени минус ће вас само додатно лаички речено "укопати".
ГРАЂАНИ, ОБРАТИТЕ ПАЖЊУ: На вашу адресу стиже опомена пред утужење, ако нисте платили овај рачун!
"ЗЕЛЕНО ЗЛАТО" ЈЕ УНОСАН БИЗНИС У СРБИЈИ: За само десет ари до 3.000 ЕВРА чисте зараде!
ПОВЕЋАЊЕ ПЕНЗИЈА УВЕЋАЛО ИЗДАТКЕ: Годишњи трошкови за старије грађане Србије већи за 4,5 МИЛИОНА ЕВРА
Трећа ствар због које не треба да узимате дозвољени минус је та што уколико вам сваког месеца, на пример 27. у месецу, фали пар хиљада ви ћете сваки пут улазити дубље у минус док не потрошите цео дозвољени минус.
Камата на дозвољени и недозвољени минус је највећа у банкарском свету и износи и више од 30 одсто. Да ли желите да банци поклоните 30.000 динара годишње, ако вам је дозвољени минус 100 хиљада динара? Шта све можете да купите за 30.000 динара? Размислите добро, да ли желите да поклоните неком толико новца.
Четврта ствар коју треба да знате је да је много боље подићи кредит у банци, него ићи у дозвољени минус. Кредит углавном људи подижу за додатно улагање, реновирање или куповину неке потрепштине. Дижете кредит за куповину шпорета, фрижидера, телевизора или неке друге ствари, а за то плаћате фиксну рату сваког месеца која је много мања од издатка за камату на дозвољени минур, јер је камата на кредит много нижа него на дозвољени минус.
Камата за кредит је и до три, четири пута нижа од камате за дозвољено прекорачење рачуна. Тако се у банкама у Србији камате на дозвољени минус крећу од 26 одсто, па све до 46 одсто износа, што је морате признати изузетно висок издатак за свачији џеп.
Када подигнете кредит и купите уређај на пример, ви у том случају имате уређај и не можете да се све више задужујете уколико вам фали пар додатних хиљада месечно. Због тога је најбитније да када вас у банци питају да ли желите да вам дају дозвољени минус, ви кажете, НЕ ХВАЛА.