ОВО СУ ЛОШИ МЕНАЖДЕРИ Ових пет одлика учиниће да људи беже од њих
Ако желите да задржите добре раднике, морате да имате јаке менаџере.
Највећа одлука коју компанија доноси управо је кога ће именовати за менаџера.
Ако желите да задржите добре раднике, морате да имате јаке менаџере. Нису сви заинтересовани за водећу улогу, посебно људи који показују нарцисоидне склоности.
ПЛАТА 800 ЕВРА, А БЕОГРАЂАНИ НЕЋЕ ДА РАДЕ ОВАЈ ПОСАО! Радна снага долази из Узбекистана, потражња за радницима велика
Млади, још увек имате времена за пријаву: Стекните прво радно искуство одмах након школовања
КИША ДИКТИРА ТЕМПО У НЕГОТИНУ И КЛАДОВУ: Падавине прекинуле јесењу сетву
Добри менаџери оријентисани су на људе разумеју шта треба учинити да би извукли најбоље од људи.
Али како пише Бизнис Инсидер, лидерство се демонстрира кроз компетентност, а не кроз став, самопоуздање. Потребне су способности и вештине.
- Када именујете погрешног менаџера, ништа не поправља ту лошу одлуку", пише у тексту. Даље, познато је одавно да људи напуштају менаџере, а не компаније. Дакле, ове ствари указују да поједини људи не умеју да воде тим:
1. Менаџери који брину само о себи
Ови менаџери се не брину о испуњавању мисије компаније или усклађивању циљева тима са организацијским циљевима. Ради се о њиховом индивидуалном учинку и добијању годишњег бонуса. Менаџери с таквим ставом играју за име и брину се само о властитим достигнућима и о томе како изгледају надређенима.
2. Нарцисоидне тенденције
Овај менаџер често омаловажава рад члана тима и чак може исмејавати колеге на састанцима. Кад му нешто затреба од вас, може постати претња. У свом највећем заносу, натераће вас да сумњате у себе и у то што радите за компанију.
3. Третирање људи као бројеве
У структурама моћи одозго према доле, запослени се сматрају објектима или трошковима, а не имовином; мало је бриге за њихову срећу или благостање будући да су мотив њиховог запошљавања били искључиво продуктивност и профит. Ретко тко од њих гледа на запослене као на вредна људска бића. Као резултат тога, наићи ћете на висок ниво стреса, флуктуације, изостанка и сагоријевања.
4. Превише контроле
Радно окружење зна гушити јер менаџери желе контролу над свим одлукама. Такви менаџери немају поверења у тим, па се задаци ретко делегирају другима. Једва да има простора за групну дискусију или допринос јер је стил управљања аутократски, што ограничава креативност и жељу тима да научи нове ствари, преноси Бизнис Телеграф.
5. Одузимање пажње тима
Тим саставља диван производ и клијент је задовољан резултатима. И онда се дешава: Менаџер преузима све заслуге. Нема похвала за тим, нема слављења појединачног успеха, нема признања члановима тима за њихов допринос. Ова врста менаџера ће украсти славу тиму, који је тотални убојица ангажирања запослених.