РАДНИЦИ БЕСНИ: Шефови имају 117 пута ВЕЋУ ПЛАТУ!
Британске компаније су под све већим притиском да обезбеде транспарентност када је реч о платама извршних руководилаца.
Генерални директори највреднијих фирми у Великој Британији зарађују 117 пута више од просечног радника - показало је истраживање Института за кадрове и развој "Chartered" и организације "High Pay Центер".
Милану су се СВИ СМЕЈАЛИ када је почео да гаји ОВО воће, а само након само 6 САТИ бројао је паре!
ОВО је професија која ће обечежити 2020. годину: Већ је потражња ВЕЛИКА
Желите промену - ЕВО која су ТРИ кључна корака за покретање сопственог бизниса
У студији су анализирани јавни подаци како би се упоредиле плате директора компанија, које се налазе у индексној корпи ФТСЕ 100 Лондонске берзе, са зарадама просечних британских радника. У обзир је узето 100 најпрофитабилнијих компанија које котирају на берзи.
Дакле, њихови генерални директори за само 3 радна дана зараде британску медијана зараду од 29.559 фунти (38.640 долара).
Подаци говоре и следеће: просечан руководећи једне од ових фирми из индексне корпе ФТСЕ 100, 2018. године је зарадио 3,46 милиона фунти (4,52 милиона долара), што је еквивалентно износу од 901,30 фунти на сат (1.178 долара на сат), пише у извештају Института. Поређења ради, медијана сатница за радника са пуним радним временом износила је 14,37 фунти (18,78 долара).
Компаније у Британији су под све већим притиском да обезбеде транспарентност и да пруже објашњења када је реч о платама извршних руководилаца, а недавно смо вас подсетили и на све веће проблеме с универзалним кредитима, баш у овој земљи, као и на евиденцију рада Британаца према којој већина запослених слабо спава, једва стигне да руча и готово стално се бави мејловима и пословним позивима.
Од 2020, компаније са више од 250 запослених, које су листиране на берзи, биће у обавези да открију распон између плата својих генералних директора и просечних зарада њихових запослених. Мораће и да оправдају плате главних шефова, и да на годишњем нивоу подносе извештаје о томе Влади Велике Британије.