СРБИ ИМАЈУ НЕШТО ШТО СТРАНЦИ ПЛАЋАЈУ "СУВИМ ЗЛАТОМ": Сваки дан газите по томе, а можете га продати и зарадити!
Никад лакше до новца
“Пешчана мафија” у Индији се користи застрашивањем како би могли извлачити и шверцовати песак. У Мароку и на Карибима лопови буквално уништавају плаже. А велики, модерни градови су изграђени на пешчаним површинама.
СПРЕМИТЕ СЕ ЗА ВЕСТ ГОДИНЕ! Ако сте незапослени, а волите чоколаду, ИМАТЕ ШАНСУ да зарадите!
Радници КРЕМАТОРИЈУМА осмислили УНОСАН БИЗНИС: Ево како су зарадили ОД СПАЉЕНИХ ТЕЛА!
Већина одлази на мешање бетона и асфалта. Највише се песка потроши у Азији, па је тако Кина, на пример, одговорна за 50 одсто светске потражње. Песак се користи и у индустрији. Користи се у производњи стакла, електронике и при извлачењу нафте. Огромне количине песка бацају се у море како би се проширила територија.
Сингапур је, на пример, на тај начин проширио копнену површину за 20 одсто од шездесетих година прошлог века. На Малдивима и Карибатију песак се користи како би се спасила острва од растућег нивоа мора.
Ниво мора и даље ће расти и песак ће постати само траженији.Иако се чини да песка има у изобиљу, свету озбиљно прети несташица. Пустињски песак је прегладак и не може се користити у комерцијалне сврхе. Близина песка месту где се нешто гради такође има релативно важну улогу.
НИКО ИХ НЕ ЖЕЛИ, А ОВА ДРЖАВА ВАПИ ЗА ЊИМА: Зашто најзатворенија земља у Европи жели мигранте?
С обзиром да је песак доста јефтин, често је неисплатива роба превозницима. Сингапур и Катар највећи су увозници по глави становника, а аустралијски се, на примјер, извозио у Дубаи код изградње Бурџ Калифе.
На ОВОМ послу у Србији можете и ЗАРАДИТИ И ДО 80.000 месечно, а ево и КАКО!
Већина земаља регулише колико се и одакле песка може да извади, али велика потражња створила је уносну илегалну размерну у многим држава које се брзо развијају. Резултат је да се на местима на којима се песак вади, то ради брже него што се природно обнавља, што може имати озбиљне последице за околину.