5 ужасних навика које уништавају вашу продуктивност, а ево и како да ИХ ПОПРАВИТЕ
Нико не обраћа пажњу на ове чињенице
Ако постоји једна ствар у животу људи који потцењују, то је утицај њихових свакодневних навика на продуктивност и квалитет живота.
Прочитајте и:
Признали Ви то или не, сви “патимо” од неких навика. Дугогодишњи успех је резултат добрих навика. Позитивни односи су резултат добрих навика. Побољшање и раст резултат су добрих навика. Али ако сте криви за било коју од ових лоших навика, морате их одмах елиминисати, јер Вас оне воде ка непродуктивности и несређеном животу.
Главни разлог због кога морате прекинути да стално проверавате свој телефон је зато што он вероватно представља најгрубљу навику коју имате: мањак пажње. Људи не схватају да 99% времена проверавају свој телефон зато што желе да избегну размишљање. Суочени са неком врстом задатка или препреке, стално проверавамо свој телефон и тиме себи одвраћамо пажњу. Уместо тога, покушајте да се ухватите када вам је импулс да посегнете у џеп да поново освежите е-пошту. Тамо нема ничег новог – па чак и ако има, може да сачека.
Постоје две врсте слушалаца. Први је особа која седи супротно од тебе, тихо и пажљиво прати сваку реч коју кажеш. Они који пажљиво прате ваше мисли заједно са вама. Друга особа је особа која седи супротно од вас, и уопцште не слуша. Они воде свој сопствени унутрашњи дијалог. Они се само питају шта ће рећи следеће, одсутни од тренутка. Немојте бити та друга особа. Слушање је уметност – а како бисте то урадили, морате очистити главу и фокусирати се на разговор који се налази пред Вама. Зашто? Зато што ништа не убија продуктивност брже него речи: “Жао ми је, одлутала сам на тренутак – шта сте рекли?”
Не занима ме колико је фантастично мислити да сте добри у мултитаскингу. То не постоји. Ако ми не верујете, покушајте попијете барем један гутљај из чаше у једној руци док пишете другом. Схватићете да сте узели мали гутљај и онда куцате. Или сте откуцали пар речи и онда узели гутљај. Мултитаскинг никада није тако ефективан као концентрисање на само један задатак. Никад.Људи који “мултитаскују” немају јасан фокус ни на један задатак. Њихова пажња је подељена. Па чак и ако успеју да ураде две ствари “ођедном”, ниједна од њих неће бити много квалитетна.
Држава улаже у ИТ сектор, субвенције од чак 19.000 евра по запосленом
Још једна велика грешка коју људи чине је мишљење да ће се састанак са гомилом пријатеља за “радни задатак” завршити на било који начин продуктивно. Да напоменем: Има момената када ово функционише. Међутим, једино време када ово функционише ефективно је када сви раде заједно на нечему. На пример: Можда сви заједно радите на кратком филму. Или су потребне све ваше идеје за дизајн веб странице. Сви су ангажовани и то је продуктивно. Када имате пуно посла, потребан вам је Ваш простор.
Теленор банка неће бити продата Чесима, сви депозити и кредити СИГУРНИ
Можете бити у истој просторији са другим људима, али сви морају да схвате да је време за рад. То није “хеј, хајде да се сви дружимо и некако (можда) нешто и урадимо” време. Постоји разлика. Зато позови своје пријатеље. Реците сваком да донесе слушалице. Седите за столом и стварно се нарадите заједно. А после два сата, направите малу паузу.
Обожавам кад људи кажу: “Ове недеље, ја ћу бити тако продуктивна”, а уопште нису уложили било какво време или напор у заостале задатке, данима, недељама или чак месецима. Схватите да ако не седнете да се припремите, нећете бити продуктивни. Ако нисте пипнули свој пројекат већ неколико недеља, требаће Вам мало да се сетите где сте стали и шта треба да урадите. Или сте можда заборавили како се користити одређени програм. Или су ваше вештине “отупеле” – и потребно вам је неко време да се опет наоштрите.
Добра вест: Враћа се имовина одузета после Другог светског рата
Продуктивност није питање тренутка. Ради се о свим тренутцима који воде до тог тренутка. Продуктивност се повећава током времена кроз конзистентност. Дакле, чак иако имате само 10 или 15 минута дневно, уложите то време тако да вежбате своје вештине и да Вам оно на чему радите остане увек на уму.
Искључите ТВ, нотификације, паузе користите за шетњу по парку, вратите се природи. Без технологије, дани поново постају дужи и осетићете да имате времена, да можете да планирате ствари за које сте мислили да се никад неће догодити. Ако вежбате одустајање од ових лоших навика, осетићете сваког дана да почињете да живите један срећнији, квалитетнији живот.