ОВО СУ ТРИ НАЈИСПЛАТИВИЈА БИЗНИСА У СРБИЈИ! Улагања нису велика, поврат уложеног никад бржи - ако вам се посрећи можете зарадити и десетине хиљада еура!
Услед пандемије, може се рећи да се јавио нови бизнис тренд који је опстао и по одласку короме
Многи би данас кренули у сопствени бизнис, неко са 5.000 евра, неко са 10.000, неко са 20.000. Неколико је могућности које доносе брз профит, а не изискују велика улагања. Истраживали смо и ово су резултати.
ИДЕТЕ У ПЕНЗИЈУ? Послодавац ово мора да уради - уколико вам не исплати новац чекају их ПАПРЕНЕ казне
ГРАЂАНИ, ДРЖАВА СРБИЈА ПОКЛАЊА 10.000 ЕВРА! Ево како да дођете до њих, ово су услови
УСКОРО НОВА НОВЧАНА ПОМОЋ ДРЖАВЕ МЛАДИМА! Ево који су услови - од цифре ће вам се завртети у глави
Издавање сплавова и викендица
Услед пандемије, може се рећи да се јавио нови бизнис тренд који је опстао и по одласку короме. Велики број људи се одлучио да своје одморе проведе на ободима града и у природи. Тако се на огласима за изнајмљивање појавило сијасет викендица у близини воде и сплавова. Тренд је настављен и велики број људи једноставно се упустио у, показало се, исплатив бизнис.
За куповину викендица и сплавова, потребно је од 15.000 евра до неколико десетина.. Рачуница истовремено показује да је за 30.000 евра могуће купити сплав од 60 квадрата на обали Саве у Београду. Цене сплавова иду и далеко преко те цифре, што зависи од опремљености самог сплава, као и тога да ли постоји дозвола.
С друге стране, рачуница даље показује да са луксузнијом "опремом" сплава, расте и цена изнајмљивања истог. Сплавови на Умци, Сави и сл. се изнајмљују по ценама од 50 до 300 евра.
Приватан паркинг
Где паркирати аутомобил када се путује авионом. Данас је све више приватних паркинга, који власницима, услед великог протока људи на аеродромима, гарантује солидну месечну зараду.
"Блиц Бизнис" је разговарао са власником једног од таквих приватних паркинга, Бојаном Ћосовићем, и он је недавно детаљно објаснио како све функционише. Што се тиче улагања он је за паркинг капацитета 130 места укупно уложио 135.000 евра (плац 80.000 евра, асфалт 35.000 евра, канцеларија 10.000 евра, бунар, рампа, тоалет и нивелација за особе са посебним потребама 10.000 евра).
Како је саговорник навео, људи у врхунцу летње сезоне у просеку своје аутомобиле остављају на паркингу осам дана, што он наплаћује 3.700 динара, и да кажемо да је капацитет паркинга попуњен аутомобилима који на њему остају 8 дана (и да месечно могу да се ураде 4 таква циклуса (отприлике), рачуница би требала да изгледа овако: 3.700 динара*130 места*4 , што изађе на око 1.924.000 динара или ти око 16.360 евра.Ипак, ово је само идеалан случај.
Хале
У новије време све чешће грађани који имају празан плац или њиву, узимају кредите како би изградили складишта и хале. Како кажу, инвестицију успеју да врате и за мање од две године, а зарада и брзина поврата уложеног новца често је разлог и да многи посежу за кредитом како би градили хале.
Једну халу је могуће направити за 15.000 евра и исту је могуће издавати за око 1.000 евра месечно. Оно што је такође посебно код овог бизниса јесте да се читав објекат изгради за свега неколико недеља, нити се сносе оперативни трошкови.
- Овакви објекти су често монтажног типа и могу веома брзо да се изграде, за неколико недеља, у зависности од величине. Почетно улагање није велико јер је њихова цена око 200 до 300 евра по квадрату, а инвестиција се исплати за годину дана, објашњава Горан Родић из Грађевинске коморе Србије.