ЦРНО НА БЕЛО Срби вреднији од већине Европљана! Разбијен устаљени мит о нашем народу
Срби вреднији од већине Европљана: Два посла ради око 200.000 грађана
У Србији два посла ради скоро 200.000 људи, што је за чак 80 одсто више него 2010. године и уједно представља највеће повећање броја људи који имају додатни посао у Европи, показују подаци Евростата.
Европска статистика открива и да су по обављању два посла Срби испред чак 18 од укупно 28 земаља ЕУ, те су тако марљивији од Финаца, Аустријанца, Белгијанаца, Грка, Мађара, чеха, Ираца, Бугара, Словенаца, Хрвата...
Такође је потврђено и да је вишеструко мање људи спремно на додатни рад у Македонији, као и у Црној Гори, која се са тек 1.400 запослених са два посла налази на зачељу Европе.
Ово сви радимо, а уколико вас пријави комшија платићете казну и до 100.000 ДИНАРА!
Пасоши нам више неће ни бити потребни, а ово је НАЈНОВИЈИ НАЧИН ЗА ПУТОВАЊЕ БЕЗ ПАПИРА
СРПСКА ЕКОНОМИЈА СВЕ ЈАЧА: Дијаспора унела милијарду евра у нашу земљу за прва 4 месеца
Продужени радни век
Економски аналитичар и уредник сајта Макроекономија. орг Мирослав Здравковић указује да је у ЕУ број људи који обавља додатни посао повећан за 13,8 одсто од 2010. године до 2018. године (са 8,05 на 9,24 милиона), а да је истовремено просечан радни век продужен на 1, 6 година.
Разни узроци
- Србија предњачи у овим показатељима: радни век је продужен за 3, 4 године, али смо зато имали највећи релативан пораст броја људи који ради додатни посао - раст од импресивних 79, 9 одсто у узрасту од 15 до 64 године, а за 80,7 одсто ако се рачунају свои од 15 до 74 године. У Србији је повећан укупан број запослених са два посла са 107.600 у 2020. години на 194.400 у 2018. години. То је још увек мање од 10 одсто од свих запослених, а било би лепо да се ови подаци доведу у везу са укупним бројем како бисмо дознали и податак где је највећи, а где је најмањи удео лица која раде по два посла - истиче Здравковић.
Он указује да анкета статистичара не открива узроке због којих се људи одлучују за додатно радно ангажовање, па се о томе само може претпостављати.
Животиње ће моћи да одахну: За двадесет година НЕЋЕМО ЈЕСТИ МЕСО!
НАСТАВАК ТРАНСФОРМАЦИЈЕ: Пореска управа од данас има 37 уместо 78 филијала
ДИГИТАЛНА ТРАНСФОРМАЦИЈА СРБИЈЕ: Кључни елемент за ОПСТАНАК НА ТРЖИШТУ
- Могуће је да су наши грађани променили свест и постали радно активнији по угледу на развијени свет у жељи да створе више, могуће да поред редовног посла упоредо започињу привазни бизнис, али је могуће и да су принуђени да раде више послова због пада животног стандарда у претходном периоду након смањења пензија и плата у јавном сектору - рекао је Здравковић.
Чињеница је, међутим, да највећи број запослених са додатним послом имају Немачка, Француска, Велика Британија, Турска, Пољска, Холандија, Шведска, Шпанија, Швајцарска, Италија, Норвешка, Португал и Данска, дакле земље чији грађани имају највиши животни стандард.
БОНУС ВИДЕО: На овом тесту интелигенције је ПАЛО 90 одсто људи, а решили су га ПРЕДШКОЛЦИ! Можете ли и ви?