ДИНАРСКА ШТЕДЊА ИСПЛАТИВИЈА ОД ДЕВИЗНЕ: Ако орочите 10.000 динара, ево када можете да добијете додатне ТРИ ХИЉАДЕ
Прошло је време када је трка за повољним каматама и добром зарадом на штедњи била на цени
Каматне стопе на штедњу у еврима тренутно су на минималном нивоу. У највећем броју банака камата је иста и износи 0,2 одсто за орочене евре на годину дана до максималних 0,6 процената за орочене девизе на три године. Практично, на орочених 5.000 евра могуће је зарадити тек нешто више од 10 евра на годишњем нивоу, укључујући и порез на добијену камату од 15 одсто.
Сличне камате банке истовремено нуде и за штедњу у канадским и аустралијским доларима ( од 0,26 до 0,43 одсто годишње за штедњу на 12 и 36 месеци).
С друге стране, камата на штедњу у динарима није опорезована и значајно је већа. У појединим банкама најчешће је могуће орочити минимално10.000 динара. Камата је 1,5 одсто за орочење на три месеца, 2,5 одсто за пола године, 3,6 одсто за орочење на годину дана, четири одсто за орочење на две године и 5,5 одсто за орочење на пет година.
Неће вам бити добро кад видите цифру: Колико вреде лимузине сина афричког лидера
ОТКРИЋЕ КОЈЕ ЋЕ ПРЕВРНУТИ СВЕТ НАГЛАВАЧКЕ! На северу Кине откривено досад највеће НАЛАЗИШТЕ НАФТЕ
Практично, ко орочи 10.000 динара на годину дана добиће додатних 360 динара. Уколико овај новац орочи на 36 месеци од камате ће добити 1.412 динара, док за орочење на пет година може добити камату од 3.069 динара.
- Код орочења на овако дужи рок, треба, међутим, имати у виду ризик непредвидивости кретања домаће валуте јер свако слабљење динара смањује и камату. Истовремено треба знати и да је динар стабилан готово три године уназад - кажу у једној банци.
Пре десет година у недељи штедње банке су давале камату и до осам одсто годишње. У појединим банкама тада се на 10.000 евра за само годину дана могло зарадити до 900 евра.
Каматне стопе на штедњу и у Европи су на минималном нивоу. Јесте да се повећала кредитна активност, посебно када говоримо о кеш и потрошачким кредитима, чак и стамбеним кредитима и у Србији, али банке и даље имају више средстава него што могу да упосле. У таквој ситуацији камата на штедњу само им је додатни трошак. Такође, банке тренутно имају могућност да набаве новац за редовно пословање на другој страни, и то много јефтиније.
- Банке које послују у Србији данас се на међународном банкарском тржишту могу задужити по камати мањој од 0,3 одсто годишње, па зашто би онда грађанима на штедњу плаћали више - рекли су у једној банци.
ДОКАЗ ЦРНО НА БЕЛО! Утврђено у ком граду живе НАЈИНТЕЛИГЕНТНИЈИ ЉУДИ у Србији!
У овој земљи НЕМА ПЕНЗИОНЕРА: Читавог животног века они НЕ ПРЕСТАЈУ ДА РАДЕ! И то ДОБРОВОЉНО!
Уз МАЛО ТРУДА ово ВОЋЕ може вам донети 11.000 ЕВРА годишње! Добра зарада, али мора да се сачека
На питање зашто грађани онда новац поверавају банкама, банкари тврде да је разлог сигурност и то што у тој банци имају текући рачун.
Штедња грађана је у сталном порасту, па је према подацима Народне банке Србије, динарска већ на нивоу од око 70 милијарди динара. Истовремено, континуирано расте и девизна штедња која је премашила 10 милијарди евра.
БОНУС ВИДЕО: Када је видела како поступају према њеном оцу у болници, одлучила је да све сними и ЈАВНО ОБЈАВИ НА ИНТЕРНЕТУ (ВИДЕО)