Домаћи произвођачи плочастог намештаја на сајму у Келну
Чланице Групације произвођача плочастог намештаја Привредне коморе Србије, ЈЕЛА ЈАГОДИНА, ФОРМА ИДЕАЛЕ и МАТИС ГРУПА представиће своју понуду на престижном Међународном сајму намештаја IMM у Келну, који се одржава од 13. до 19. јануара.
- Компанија Јела четврти пут је на сајму у Келну, а ове године ћемо приказати нове колекције, које ће бити у продаји по завршетку сајма. Сајам омогућава ширење домаће српске индустрије намештаја и заузимање значајне позиције на европском и светском тржишту. Улагањем у маркетинг, подстиче се даља производња, повећава се извоз, а уједно се даје подстрек осталим компанијама да се значајније укључе у нове процесе и изборе за своје место на тржишту. Уверени смо да ће извоз, који чини 60 одсто наше укупне продаје, бити знатно повећан након сајма, као и број наших пословних партнера - изјавио је потпредседник Групације произвођача плочастог намештаја ПКС и власник компаније Јела Јагодина Мирољуб Радовановић.
ЗА ЈЕДАН СТАН МОРАТЕ ДА РАДИТЕ 18 ГОДИНА! Цене некретнина у Србији већ 15 година расту, има ли краја?
СРБИЈА ЗАРАДИЛА МИЛИОНЕ ЕВРА! Нећете веровати како
Данас почиње исплата децембарских пензија, али без увећања: Ево када могу да се очекују "тежи" новчаници
Сајам IMM Келн одржава се сваке године, поставља нове трендове у производњи намештаја и ентеријера, а значајан је и по иновацијама које се први пут представљају баш на сајму и представљају главни смер у коме ће се индустрија намештаја и ентеријера у наредним годинама кретати. Сајам окупи скоро 1.200 излагача и око 150.000 посетилаца.
Компаније из Србије које излажу на овогодишњем сајму представљају лидере у производњи плочастог намештаја и запошљавају близу 3000 радника. Домаћи сектор производње плочастог намештаја по коме је Србија препозната у региону, доста улаже у нове технологије, аутоматизацију процеса, иновације, едукацију, рекла је Наташа Говедарица, секретар Удружења за шумарство, прераду дрвета и индустрију намештаја и папира.
Укупан извоз намештаја за десет месеци 2019. године износио је 225 милиона долара, док је увоз вредео 62 милиона долара. Чак 57 одсто запослених у дрвној индустрији ангажовано је у индустрији намештаја - око 12.600 људи.
Интензивнија економска сарадња Србије и УАЕ у 2020.
Кинези ускоро граде НОВУ ФАБРИКУ код Ниша: Посао ће добити чак 1000 РАДНИКА!
Због ауто-пута "Милош Велики" расту цене њива! Вртоглави раст, за ЈЕДАН АР ЈЕ ПОТРЕБНО МАЛО БОГАТСТВО!
Шест ствари које треба да знате о гасоводу "Турски ток" и због чега је он важан за Србију (ФОТО/ВИДЕО)
ЗА ЈЕДАН СТАН МОРАТЕ ДА РАДИТЕ 18 ГОДИНА! Цене некретнина у Србији већ 15 година расту, има ли краја?