"ЈЕДИНО НАС РАЗУМЕ ПРЕДСЕДНИК СРБИЈЕ" Огласили се фриленсери после неуспешних преговора
Фриленсери су пред собом имали нов предлог за који коментаришу да је лошији од претходног, и поручили да их разуме једино председник Србије.
Нова рунда преговора између фриленсера и представника Владе Србије о начину плаћања пореза није завршена са решењем прихватљивим за обе стране.
ДИГИТАЛНИ НОВЧИЋ БЕЗ ПРЕМЦА! Биткоин се пење као стрела ка историјском рекорду
ЦЕНА МУ СКАЧЕ КАО ДА ЈЕ БИТКОИН, А ПОТРАЖЊА ИДЕ КАО "ЛУДА": Иридијумска грозница тресе свет - у Србији га има на претек
СРБИЈА НАСТАВЉА ДА ПОМАЖЕ ПРИВРЕДУ: Посебна помоћ за фирме којима су приходи пали више од петине
Фриленсери су пред собом имали нов предлог за који коментаришу да је лошији од претходног, и поручили да их разуме једино председник Србије.
Две различите групе фриленсера дошле су на састанак са премијерком Србије, али је свима предочен исти предлог - 80 одсто радника на интернету биће изузето од плаћања пореза и доприноса за претходних 5 година. Осталих 20 одсто добиће репрограм дуга на 10 година.
- 100.000 људи ништа неће од тога добити. Можемо од октобра, од оног тренутка кад смо сазнали - то се равна према ономе што је Александар Вучић рекао. Он је чуо и разумео човек, цела Србија разуме да држава није уредила законом јасно обавезе и права, а сад хоће неке огромне суме да наплаћују - рекао је Миран Погачар из Удружења радника на интернету које најављује и протест.
Премијерка Брнабић рекла је да је, на молбу председника Србије Александра Вучића, Влада оформила тим који је радио на овом предлогу решења, водећи се пре свега циљем да нико не буде егзистенцијално угрожен, а да, са друге стране, законске обавезе према држави буду испуњене, као и да правила за будући период буду потпуно јасна.
Брнабић је појаснила да модел такође обухвата да ће свим радницима на интернету, без обзира на делатност, бити признати нормирани трошкови у висини од 43 одсто остварених прихода (укључујучи и неопорезиви износ), чиме се још додатно умањује утврђени износ обавезе.
Према предлогу Владе Србије, убудуће, од 1. октобра ове године, признаваће се нормирани трошкови у фиксном износу од 18.300 динара месечно, на које се неће плаћати никакви порези и доприноси, чиме ће много већи број људи моћи да, без икаквог оптерећења, оствари додатне приходе.
Такође, прихваћен је и предлог да се порези и доприноси, од 1. октобра, обрачунавају квартално, уместо на месечном нивоу.