Катанац на око 200 продавница: Пропао још један модни гигант, купци више не иду у шопинг молове
Катанац на скоро 200 продавница
Америчка трговачка модна кућа "Форевер 21" саопштила је да подноси захтев за заштиту од банкрота на основу Поглавља 11 закона о стечају.
Овај трговац такозване "брзе моде" прикупио је 275 милиона долара средстава од свог кредитора "ЈПМорган Чејса" и 75 милиона долара свежег капитала од компаније "ТПГ Сикст Стрит Партнерс", као и од удружениох фондова која ће му помоћи да подржи своје пословање у стечају, преноси тв мрежа ЦНБЦ.
"Брза мода" је маркетиншка стратегија константног ажурирања асортимана с циљем да подстиче људе да купују све више модних предмета у све краћем временском року.
Портпарол малопродајног ланца "Форевер 21" рекао да је компанија затражила одобрење за затварање до 178 америчких продавница.
Уколико планирате ПУТ ОКО СВЕТА, без ЈЕДНЕ СТВАРИ не крећите
НАЈОПАСНИЈИ ТРЕНДОВИ ТЕХНОЛОГИЈЕ: Стручњак упозорава на могуће негативне утицаје
Ове ствари запослени у ресторанима НИКАДА НЕ БИ НАРУЧИЛИ: Открили праву ИСТИНУ од које ће вам се ЖЕЛУДАЦ ОКРЕНУТИ!
"Форевер 21", који је агресивном експанзијом малопродајних објеката пренапрегнуо своје финансије, има 815 продавница на глобалном нивоу и седми је највећи закупац тржишног простора у шопинг моловима у власништву "Симон Проперти Групе".
Компанија је навела у саопштењу да планира да напусти већину својих међународних локација у Азији и Европи, а наставиће да послује у Мексику и Латинској Америци. Не предвиђа да напусти ниједно од великих тржишта у САД-у.
Будући да се купци све више окрећу интернет куповинама и не одлазе у тржне центре, пословање многих трговца оптерећује неекономичан продајни простор ког не могу да се отарасе.
"Форевер 21", основан 1984. године са седиштем у Лос Анђелесу, прихваћен је "раширених руку" као зачетник ере "брзе моде" који стално нуди нове стилове јефтине одеће. Последњих година, међутим, еколошка мода узима маха међу припадницима младе генерације који се све више фокусирају на утицај одеће коју купују на животну средину.
РАДНИКЕ ВИШЕ НЕ ПРИВЛАЧИ САМО ВЕЛИКА ПЛАТА: Ово су неке од повластица запослених у великим компанијама
Све већи број српских породица одлази из града на село, а сада су добили додатни разлог за ову одлуку
ОГРОМНА ПРОМЕНА ЗА ПУТНИКЕ! Наши грађани од јануара путују под другим условима!
Услед раста еколошке свести, примера ради, од јуна 2017. године пале су акције шпанског Индитекса, власника бренда "Зара", за чак 27 одсто, као и "H&M"-a за 23 процента, док су тзв. "одрживи" брендови, попут "Реформејшена", истовремено ојачали.
Експлодирала је и популарност веб сајтова са половном одећом, као што је сајт "Реал Реал". Процењује се да ће до 2028. године тржиште рабљене гардеробе у Сједињеним Државама достићи 64 милијарде долара, а трзиште "брзе моде" 44 милијарде долара, према извештају аналитичке компаније малопродају ГлобалДата.