Колико су људи спремни да плате за најпознатије апликације? Ево које су најпопуларније и највредније корисницима
Колико би износила претплата великих друштвених сервиса?
Колико бисте платили за Google Maps? Или Facebook? Или Twitter? Сваког дана бесплатно користимо велики број апликација, али шта ако бисмо морали да платимо. Колико сте спремни да издвојите да бисте задржали приступ некој од популарних друштвених мрежа?
Дизајнерска и адвертајзинг агенција McGuffin, са седиштем у Чикагу, питала је у онлајн истраживању 2000 људи колико би месечно били спремни да плате претплату за низ апликација, пренео је налазе истраживања Светски економски форум.
ДА ЛИ СТЕ УСПЕШНИ НА ПОСЛУ? Ово су погубни кораци за каријеру, ево како да их избегнете
Версаће се извинио Кини и УНИШТИО мајице са грешком: Њиховим стопама мораће и друге компаније
ДИГИТАЛИЗАЦИЈА ОЛАКШАЛА ПРИЈАВУ РАДНИКА: Ангажовање сезонаца могуће и у грађевини, туризму, угоститељству
Иако је фокусирано на САД и на листи нема ниједне популарне кинеске апликације као што је WeChat која има дневно милијарду корисника, ово је користан увид у вредност коју при дајемо услугама које користимо сваки дан.
На врху листе је YOUTUBE за које би 72 одсто испитаника платило у просеку $4.20 месечно што је нешто мање од 450 динара.
На другом месту је Google Maps са 3,48 долара месечно, а затим Google дриве за који би људи дали 3,31 долара. Проценат корисника који би отворио новчаник за ово је већи од 70 одсто.
"ЕФЕКАТ МАМЦА" Обратите пажњу! Овако вас трговци "натерају" да потрошите више!
АКО ИМАТЕ ДУГ У БАНЦИ ЕВО ШТА МОРАТЕ ЗНАТИ! Банке ОВЕ ствари морају САМЕ ДА ПЛАТЕ!
ПРОДАТ НОВИ ПАКЕТ АМАЗОН ДЕОНИЦА: Најбогатији човек света има амбициозне планове за будућност
За Facebook је 64 одсто испитаника спремно да плати и то у просеку нешто мање од три долара месечно, за Linkedin 2,84 долара. Кад би се увела претплата на Инстаграм, већина испитаника је спремна да издвоји 2,56 долара или око 270 динара.
Занимљиво је да би највише људи платило за WhatsApp, скоро 90 одсто, али су вреднују ову апликацију дупло мање него Youtube.
ИЗВОР ЖИВОТА ЗА 100 МИЛИОНА ЉУДИ: Ово је најважнија река на свету, а због ње би могло да зарати 11 држава (ВИДЕО)