Корона прети да ЗАТВОРИ САЛОНЕ ВЕНЧАНИЦА: Власници ових радњи у Србији у ВЕЛИКОМ ПРОБЛЕМУ
Месецима немају никакве приходе
Како су због ширења вируса корона све свадбе у овом периоду или отказане или су померени датуми венчања за наступајући период, који је такође неизвестан, практично све делатности повезане са њиховом организацијом трпе велику штету. Међу најугроженијима су салони венчаница из којих широм Србије поручују да им је посао у потпуности замро, те да је већина радњи пред затварањем.
Како узгој краставаца може донети мало богатство? Повртари у Србији знају: За три месеца зарада и више хиљада евра!
Оглас који је ЗАПАЛИО СРБИЈУ! Седам дана у Гучи 1.330 ЕВРА: Власнице "фамозног" хостела ОТКРИЛЕ МИСТЕРИЈУ (ФОТО)
НАКУПЦИМА УПАЛА КАШИКА У МЕД: Парадајз никада јефтинији, тоне овог воћа завршиле на сметлиштима!
Први пакет државне помоћи до сада је већину сачувао од затварања фирми. Ипак, како истичу, у веома су тешкој ситуацији јер већ месецима немају никаквог прихода, а обавезе сваког месеца долазе на наплату. Многи су због тога решили да ставе "кључ у браву". Плаше се краја јесени када се и у нормалним условима успорава и завршава сезона за ове раднике, а која ове године, могло би се рећи, није ни почињала.
- Наши салони нису радили током ванредног стања. У том периоду смо имали само трошкове, а никакве приходе. Да нисмо добили помоћ од државе у виду три минималне месечне зараде и одлагање плаћања доприноса, ми бисмо били принуђени да угасимо фирме. На жалост, иако смо се сви надали да је то све остало иза нас, у овом периоду је наш посао замро у потпуности и наша егзистенција је угрожена до крајњих граница - објашњавају Венчаничари Србије који су се удружили у апелу за помоћ.
Влади Србије упутили су апел да им држава изађе у сусрет и да их ослободи плаћања доприноса, као и да им исплаћује минималну месечну зараду до момента нормализације општих услова за неометано пословање те бранше.
У салонима који се баве израдом и изнајмљивањем венчаница сматрају да је та бранша погођена више од угоститељске, јер угоститељи, како тврде, не зависе само од организовања венчања, за разлику од њих.
- Ова година је за нас практично изгубљена. И на пролеће када је требало да радимо, нисмо због ванредног стања. Будући да се током зимских месеци венчања ретко организују, највише их има од маја до октобра, а сада све стоји. До сада смо некако успевали да месеце током зиме, од новембра до априла, премостимо, што се сада у овој ситуацији сасвим сигурно неће догодити уколико не добијемо помоћ - каже Снежана Пешић, власница једног салона у Београду.
Према њеним речима, то су углавном мале радње, са свега неколико запослених које нису могле да направе огромне залихе да би сада могле толико дуго да опстану без прихода. Додаје и да су махом у овој бранши запослене особе женског пола, а које су практично сада пред губитком радних места.
РАМПА И ДАЉЕ СПУШТЕНА ЗА СРБЕ: Ево до ког датума грађани наше земље неће моћи у ЕУ
Сутра се доноси одлука о НОВОМ ПАКЕТУ ПОМОЋИ: Стиже још 66 милијарди динара за српску привреду
КОРОНА ЗАДАЛА ТЕЖАК УДАРАЦ ЦРНОЈ ГОРИ: Хотели на коленима, никад мање туриста, а овде је НАЈГОРА ситуација
СРПСКЕ КУЋЕ НА ЦРНОГОРСКОМ ПРИМОРЈУ ОВОГ ЛЕТА ЗВРЈЕ ПРАЗНЕ! Власница некретнине очајна: "Не могу да платим рачуне"
"КИПТИМО ОД НЕЗАДОВОЉСТВА, А НА СВЕ ТО ЈОШ КОРОНА ВИРУС": Сезонски радници описују бруталне услове рада у Немачкој (ВИДЕО)