Норвешке компаније хоће да ИНВЕСТИРАЈУ у Србију, али имају неколико УСЛОВА
Амбасадор скандинавске земље истакао низ нерешених питања
Велики број норвешких компанија жели да инвестира у Србију, али чекају да виде како ће се одвијати економске реформе и да Србија уђе на заједничко тржиште Европске уније, изјавио је амбасадор Норвешке Арне Санес Бјорнстад.
СУНОВРАТ ЦЕНА НАФТЕ! Већина акција на европским берзама у паду
КРАХ У СЕКУНДИ! Ево која ВАЛУТА је у само једном тренутку са 300 ДОЛАРА пала на НУЛУ!
Бјорнстад је рекао да је потребно решити и неке друге проблеме у српској привреди, попут трансфера знања.
Србија, каже, треба да увери норвешке инвеститоре да њихова технологија и информације, уколико дођу у нашу земљу, неће отићи у руке оних којима не би требало.
- Морате да решите та питања која су повезана са односом Истока и Запада, јер не делите информације са неким ако нисте сигурни да ли ће оне процурети негде где не би требало - истакао је амбасадор и додао да би "на српској страни требало да буду донете неке одлуке, када је реч о сајбер безбедности и са ким треба сарађивати у различитим областима”.
После Брегзита, СЕЛИДБА! Сукоб држава чланица ЕУ око премештања европских агенција
Амбасадор је истакао да ништа не спречава Србију да сарађује са Руском Федерацијом, јер то, како је рекао, чини и Норвешка.
- Али, ако норвешка компанија буде инвестирала у Србију и буде имала технологију која би требао да буде застићена, они ће желети да користе компјутерски систем који неће да хакују конкуренти, било комерцијално, било политички - рекао је Бјорнстад.
Он се сагласио са констатацијом да су руски програмери хаковали и компјутере у Сједињеним Америчким Државама, и да то свакако могу да учине и у Србији, али и поручио да је важан напор који се улаже у заштиту информација.
Тежи за МИЛИЈАРДУ ДОЛАРА: Клуни продао своју компанију за производњу ТЕКИЛЕ
- Сви могу да хакују. Сваки дан наше Министарство спољних послова нападају, и некада успеју, некада не. Али, питање је колико информација изађе - указао је Бјонрстад и закључио да су жеља и труд за заштиту најважнији.