ОВОГОДИШЊИ ПРИНОС ПОДБАЦИО ЗБОГ ВРЕМЕНСКИХ НЕПРИЛИКА: За род из Шумадије и Војводине још има спаса
Може се очекивати да ће период сунчаних дана до краја септембра, погодовати виновој лози и на преосталим неубраним површинама ублажити штете произвођачима који су их претрпели.
Род воћа је, према садашњим проценама, подбацио у односу на лањски, наводе у Привредној комори Србије.
Очекује се да ће овогодишњи принос износити између 1,2 и 1,3 милиона тона, док је прошлогодишњи био 1,6 милиона тона. Подбациле су и јабуке и шљиве и грожђе, најважније врсте које сада стижу на брање.
СВЕ ВИШЕ ГРАЂАНА УПЛАЋУЈЕ ПРИВАТНУ ПЕНЗИЈУ: Који су бенефити и ко све може да уплаћује овај вид осигурања?
ОСИМ ПЕНЗИЈА И МИНИМАЛНА ЗАРАДА ЋЕ БИТИ ВЕЋА? Председник Србије најавио сјајне вести
ВУЧИЋ НАЈАВИО РАСТ ПЕНЗИЈА ОД 6 ОДСТО: Онај ко је 2012. примао 30.000 динара сада ће имати близу 40.000
- На пад производње су, пре свега, утицале временске прилике које нису погодовале јабукама, али то неће утицати на њихов квалитет, јер су у савременим засадима примењиване све препоручене агротехничке мере - каже Александар Богуновић из ПКС.
Најгоре прошли виноградари
Осим за наше, веће количине овог воћа "завршиће" у извозу, махом за Руску Федерацију. Са друге стране, шљива ће, као и годинама уназад "завршити" у ракији.
Подсетимо да су током маја месеца, многи крајеви Србије били погођени градом, међутим, док је чак 609 противградних ракета испаљено на територији Расинског округа, лед са олујним ветром и кишом ипак је десетковао усеве. Најгоре је прошао Александровац, познат по жупском виногорју.
У Шумадији и Војводини очекује се бољи квалитет грожђа
Временске прилике утицале су на знатно смањење производње и то од преко 50 одсто, док се у Шумадији и Војводини очекује знатно бољи принос, као и квалитет грожђа.
Може се очекивати да ће период сунчаних дана до краја септембра, погодовати виновој лози и на преосталим неубраним површинама ублажити штете произвођачима који су их претрпели.
Сектор производње грожђа и вина је иначе због пандемије претрпео велике губитке свуда у свету, као борба против увоза страних вина, све се више ставља акценат на производњи аутохтоних сорти, као и на малим породичним винаријама, којих само у Војводини има преко 120.
ДА ЛИ ТРЕБА КУПОВАТИ ЕВРО? Долар наставља да пада, ево шта се може очекивати
Чадеж у Израелу: Влада и ПКС отварају заједничку канцеларију у Јерусалиму
Немачка амбасада издала ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ: Мењају се услови за подношење захтева за визу, ово су ДЕТАЉНА УПУТСТВА
ВЕЛИКИ СКОК СРБИЈЕ! Ево колико је наша земља напредовала на престижној листи ЕКОНОМСКИХ слобода
"НЕЋЕ БИТИ УМАЊЕЊА ИЛИ НЕГАТИВНОГ СТАЊА" Ђорђевић оптимистичан када је у питању цифра новог минималца