ПЛАТНЕ КАРТИЦЕ И ПИН КОДОВИ СУ ПРОШЛОСТ: Успоставља се нови систем подизања новца на банкоматима!
Замислите да дођете на банкомат и само га погледате, а он вас информише о свему што вам је потребно или вам испоручи новац…
Стручњаци сматрају да овакве технологије и даље са собом носе одређене безбедносне изазове на чијој елиминацији треба радити, али да су у овој ситуацији, кад се вирус короне може пренети и преко руку, и више него корисне, јер помажу у избегавању ризичних контаката.
ШТИТИ ОРГАНИЗАМ И ЈАЧА ИМУНИТЕТ: Ево због чега свакодневно морате да узимате СЕЛЕН!
КОЛИКО ПАРА ЋЕ ОСТАТИ У НОВЧАНИЦИМА? Уз помоћ овог калкулатора фриленсери могу да израчунају дуг према држави
КРАЈ НЕДЕЉЕ ДОНЕО ПАД НА ВОЛ СТРИТУ: Највише потонуле акције следећих предузећа!
Сингапурска банка ОЦБЦ увела је у употребу биометријску технологију препознавања лица за услуге на банкоматима, елиминишући потребу за ношењем платних картица.
Банка тврди да је прва у југоисточној Азији применила фацијалну биометрију (3Д и детаљно скенирање лица) за услугу упита стања на рачуну на осам банкомата на подручју Сингапура. ОЦБЦ намерава да ову технологију постепено прошири и на услугу подизања готовине на својим аутоматима поменутог града, кад буде утврдила колико је овај начин функционисања банкомата безбедан.
Овај потез банке је уследио након што је у јулу 2019. увела технологију QR кода за подизање готовине на истим банкоматима. Из ОЦБЦ-а наводе да су упит о стању рачуна и подизање готовине најчешће коришћене услуге на банкоматима и да чине готово осам од 10 трансакција које клијенти изврше.
Скенирано лице клијента се проверава и верификује у националној биометријској бази података Сингапура, која садржи фотографије и идентитете четири милиона становника овог града-државе. Верификација лица садржи безбедносну функцију за спречавање превара, која укључује и технологију за детекцију живог организма, чиме се блокира евентуална злоупотреба фотографија, видео записа или маски током поступка верификације.
Стручњаци кажу да овакве технологије и даље са собом носе одређене безбедносне изазове на чијој елиминацији треба радити, али да су у овој ситуацији, када се вирус може пренети и преко руку, и више него корисне, јер помажу у избегавању ризичних контаката.