РЕСЕТОВАЊЕ НИЈЕ ДОВОЉНО! Продаја старог паметног телефона може да вам донесе МНОГО ШТЕТЕ
Продаја старијих модела телефона, постала је један од начина да се олакша куповина нових уређаја, али са собом носи ризик због података који остају на телефону.
Како телефони постају скупљи, продаја старијег модела је један од начина да потрошачи олакшају куповину нових издања. Али трговање старим уређајима може бити ризично ако на њима остану неки подаци.
Извршни директор компаније "Бланцо" Рус Ернст назвао је то "откуцавањем временске бомбе". Ернст је директор компаније која се специјализовала за заштиту података или чишћење осетљивих података који остају на уређајима тако да им следећи корисник не може приступити.
Има неколико савета за избегавање катастрофе. Потрошачима је пре свега потребна већа свест о заштити њихових података.
За овај ВИСКИ морали бисте да радите 100 живота! Ево колико кошта!
Фејсбук стаје на пут ЛАЖНИМ ВЕСТИМА: Спрема се да лансира потпуно нови таб
"Ма каква теорија еволуције" Норвешки БОГАТАШ УЛАЖЕ МИЛИОНЕ да докаже да је Дарвин погрешио
- То је темпирана бомба - рекао је Ернст у вези трговине кориштеним телефонима. - Изненађен сам што не видимо више писања и чланака о томе. На крају ће нечији уређај завршити у погрешним рукама.
Паметни телефони садрже текстове, е-пошту, банковне рачуне и друге осетљиве податке о којима можда и не бисмо помислили, попут ГПС података. Према Ернсту, ресетовање фабричких поставки на вашем телефону само је један део процеса од три корака које бисте требали предузети како бисте заштитили своје податке ако тргујете телефоном или продајете било који уређај.
Каже да ресетовање фабричких поставки уклања показатеље на датотеке које садрже ове податке, али не и саме податке.
- Свако може да користи бесплатне алате отвореног кода за испитивање уређаја и проналажење датотека које више немају показиваче повезане с њима - рекао је Ернст.
Нису сви телефони подједнако осетљиви, а проблеми се разликују зависно о произвођачу, оперативном систему и преноснику.
Како "обрисати" телефон
Ернст каже да би брисање телефона требало да буде поступак у три корака:
1. Обришите своје податке
2. Потврдите да су подаци избрисани
3. Пронађите извештај о брисању.
Према Ернсту, потрошачи треба да испитају услуге компаније које користе за трговину својим телефонима. Ернст саветује људе који тргују својим телефонима да питају компанију с којом раде ако следи овај протокол брисања података. Потрошачи би рецимо требало да питају:
- Како могу веровати да је мој телефон заиста добро очишћен? Потврђујете ли да нема података који су остали на њему?
Предвиђа да ће се повећати прилив људи који желе да тргују својим телефонима када 5Г постане широко прихваћена, јер ће телефони бити скупљи и људи ће морати да продају своје старе телефоне како би себи приуштили најновије моделе.
Међутим, Ернст такође примећује да људи нерадо верују мање познатим "трећим продавцима" јер им телефони садрже толико личних података. Познати брендови попут Епла вероватно ће зато приметити прилив старијих телефона за продају, јер већ имају купце који им верују.
Како нас ПРИСЛУШКУЈУ преко телефона? Бивши агент ОТКРИО све ДЕТАЉНО (ВИДЕО)
Мислите да је лако постати богат преко ноћи? Он има 24 године и управо је постао МИЛИЈАРДЕР (ФОТО)
Буди астронаут на један дан и усликај селфи из свемира!
БУДУЋНОСТ ЈЕ СТИГЛА! Прорадио свемирски интернет - Маск већ твитује
Разоткрила тајну ланаца брзе хране, па добила ОТКАЗ! Све снимила телефоном, коментари пљуште! (ВИДЕО)