СЈАЈНЕ ВЕСТИ ЗА СРБИЈУ: Овчарско-кабларска клисура постаје заштићено добро прве категорије (ФОТО)
Површина која ће бити проглашена за заштићено добро сада ће бити проширена на 4910 хектара
У претходном периоду у Овчарско-кабларску клисуру Влада Републике Србије уложила је милион евра у реализацију капиталних инвестиција, а велика улагања планирана су и у следећој години.
Чадеж: Прихваћен предлог привреде, укинуто ограничење за трговине
ОТКРИВЕНА САЈБЕР-ПЉАЧКА ВЕКА: Ако сте имали КРИПТОВАЛУТЕ, ово морате да знате!
ОВИ СЕКТОРИ УПРКОС МЕРАМА БЕЛЕЖЕ РАСТ! Чадеж похвалио нову одлуку кризног штаба
- Следи преуређење Овачарско-кабларске клисуре и њена потпуна ревитализација. Имамо услове за то због изградње ауто-пута, јер након тога од овог подручја можемо да направимо заштићено добро прве категорије. Кад изместите саобраћај овде ће се стећи услови за много бржи туристички развој и то је наш циљ. Овачарско-кабларска клисура заиста има шта да пунуди посетиоцима, а ми ћемо да радимо на развоју потребних садржаја - изјавила је премијерка Ана Брнабић.
Природном лепотом и богатим историјским наслеђем Овачарско-кабларска клисура биће симбол српског туризма.
- Реч је о националном пројекту од изузетног значаја. Ова криза која нас је погодила, највеће губитке је задала сектору туризма. Он је око милијарду евра, и имајући у виду да је 2019. година била рекордна по броју туриста јасно је колико је велики ударац. Али Влада је донела читав сет мера које су биле усмерене на умањење негативних последица. Укупна вредност износи девет милијарди динара. Те мере помоћи уливају наду да је опоравак туризма у Србији могућ. Видимо светло на крају тунела и почињемо да радимо на опоравку од ковид туризма. Научили смо да је моћ домаћег туристе огромна, а да природна богатства не смеју бити занемарена, попут Овчарско-кабларске клисуре, која поседује све потребне квалитете - рекла је Татјана Матић, министарка трговине, туризма и телекомуникација.
Циљ министарства јесте и даље улагање у овај крај. Градиће се пристаниште, РХ центар и новац ће бити уложен у туристичку инфраструктуру, као и у чишћење језера Међувршје.
- До године се видимо на новом тргу у Овчар бањи - поручила је Матић.
Површина која ће бити проглашена за заштићено добро сада ће бити проширена на 4910 хектара.
- Министарство ће интензивно радити и спроводити све мере заштите. Бићемо интензивније укључени у реализацији пројеката. У граду Чачку ће бити завршени и други пројекти, почетак израде за фабрику прераде воде, као и за реализацију ревитализације депоније Прелићи - изјавила је Ирена Вујовић, министарка заштите животне средине.