УЛАГАЊЕ У САВРЕМЕНЕ ТЕХНОЛОГИЈЕ: Дигитално повезивање важно за економски развој
Други Дигитални самит Западног Балкана биће одржан 4. и 5. априла у Београду, у оквиру Дигиталне недеље Србије, где ће учествовати и представити се више стотина компанија из региона, а један од организатора је Привредна комора Србије (ПКС).
Председник привредне коморе Србије (ПКС) Марко Чадеж истиче да су најважније теме, које покрећу целу тематику дигиталног повезивања, дигиталне вештине, на који начин ће се оспособити за економију будућности.
КИНЕЗИ ЋЕ ЛОБИРАТИ КОД НЕМАЦА: Добри изгледи за долазак Фолксвагена
Ово су послови за које вам је зарада НАЈМАЊЕ 1.000 ЕВРА, а не треба вам врхунска диплома!
ПОМОР ПЧЕЛА У ПОМОРАВЉУ: Стручњаци подсећају да је законом ЗАБРАЊЕНО ПРСКАЊЕ ВОЋА у време цветања
Чадеж је рекао да је дигитални самит заиста највећи дигитални догађај у региону, јер ће бити 3.000 учесника из 30 земаља и 2.000 привредника, представника компанија што великих, мањих, иновативних, што савршено малих и јединствених које имају шта да свету покажу, јер су препознате као лидери у својим областима на глобалном нивоу.
Поверење и сигурност као и безбедност је важна тема у оквиру дигитализације и привреде и Владе, електорнске управе, рекао је председник ПКС-а. Нови дигитални модели су важна тема као и веза са е-управом, шта је оно што државе Балкана могу да понуде као нови оквир у свом управљању и да поједноставе неке ствари за грађане и компаније, рекао је Чадеж.
Он је истакао да је важно умрежавање и дигитална инфраструктура, када је брзина интернета у питању.
Како каже, важно је повезивање великих светских, глобалних компанија са иновативним компанијама из региона.
Чадеж је рекао да је потребно да се разговара са малим и средњим предузећима.
Русија НАСТАВЉА ДА ЈАЧА: Злато ће донети ПОТПУНУ НЕЗАВИСНОСТ од долара, и друге земље се УГЛЕДАЈУ на Кремљ
Ево шта све треба да урадите како бисте добили НЕМАЧКИ ПАСОШ: Процедура није нимало једноставна
ОТКРИВЕНА ВЕЛИКА ПРЕВАРА! Ако имате ОВЕ новчанице - ХИТНО У ПОЛИЦИЈУ: Цела Европа СТРАХУЈЕ
Он је додао да је ПКС направио центар за дигиталну трансформацију са око 40 консултаната који практично по ваучерском систему улазе у компаније и праве им стратегије.
- Прве компаније смо успели да дигитализујемо, важно је да сами привредници стекну знање и нови начин размишљања и пекар није пекар ако није дигиталан - закључио је Чадеж.