Застој НЕМАЧКЕ ЕКОНОМИЈЕ траје од марта: Да ли је прошло најгоре?
Штедљива држава је "одрешила кесу"
Немачка је прошла најгоре тренутке када је реч о економској кризи изазваној пандемијом корона вируса и сада је на путу опоравка, изјавио је у недељу шеф централне банке највеће европске економије.
НЕМАЧКА ПУНА ПОЛОВЊАКА који не испуњавају стандарде: 35.000 дизелаша стиже у Србију!
ПРОМЕНЕ НА АЕРОДРОМУ У АТИНИ: Грци ублажавају мере за туристе из Србије
КАКО НА ОДМОР ОВЕ ГОДИНЕ: Аутобусом, колима или авионом? Шта најмање кошта, и новца и живаца
- Последњих месеци доживели смо најдубљи економски пад у немачкој(послератној) историји. Добра вест је то да би најгоре требало да буде иза нас и ствари се полако покрећу на боље. Но након дубоког пада опоравак ће бити постепен - изјавио је Јенс Веидман, председник Бундесбанке.
- Слика швапске домаћице често је погрешно приказана. Она не штеди због штедње, већ да би имала новца који може разумно трошити у случају да наступе тешка времена. А управо то је овде случај - рекао је Веидман реагујући на коментаре да је Немачка позната као "штедљива" нација, сада драматично одрешила кесу.
Од штедње до трошења
Влада канцеларке Ангеле Меркел запрепастила је све у марту када је открила пакет за спас у износу од 1,1 милијарди евра, разбијајући тиме дугогодишњу догму о неузимању новог дуга за финансирање мера.
Раније овог месеца, речено је да ће уложити још 130 милијарди евра у разне шеме, укључујући смањење ПДВ-а, ради подстицања економије.
Застој од марта
Као и државе широм Европе, и Немачка је средином марта затворила школе, продавнице и послала раднике кући да заустави ширење корона вируса. Учинак здравствене кризе гурнуо је економију у дубоку рецесију за коју се верује да је најгора од Другог светског рата.
Но након што је стопа новозаражених нагло опала, највећа европска економија почетком маја почела је да ублажава ограничења, иако су још увек на снази правила којима се наређује одржавање социјалне дистанце и забрањују велики догађаји.
Упркос томе, побољшана здравствена ситуација и огромна подршка владе помогли су подизању пословне климе, а истраживања показују да је поверење међу улагачима порасло до највишег нивоа пре финансијске кризе.
ОВО ЗАНИМАЊЕ ЈЕ НА ЦЕНИ: Дефицитарно је, а зарада је 45.000 динара па НАВИШЕ!
АМЕРИКА У ТЕШКОЈ КРИЗИ: Масовни банкрот произвођача нафте
Црногорски туризам У ОЗБИЉНОМ ПРОБЛЕМУ: Пад промета у угоститељским објектима од 50 до 80 одсто
НОВИ ВРТИЋ У ВЕЛИКОЈ ПЛАНИ СПРЕМАН ДА ПРИМИ ДЕЦУ: Данас асфалтирани приступни путеви (ФОТО)
МНОГИ УМЕСТО СТАНА РАЗМИШЉАЈУ О ИЗГРАДЊИ КУЋЕ: Рачуница говори колико би тај луксуз у Србији могао да кошта!