Завршен трећи циклус мтс стартап убрзања! Телеком Србија оснажује и покреће ИТ предузетнике
Тимови "Tenderly" i "Схтребер" који развијају производе у областима blockchain-a и образовања добили су у оквиру трећег циклуса програма мтс стартап убрзање новчани подстицај у укупном износу од 20.000 евра за даљи развој својих дигиталних производа.
Ова два тима су према оцени петочланог жирија показали највише спремности да у наредном периоду успешно изграде своје пословно решење и пласирају га на тржиште. Мтс свој програм подршке стартаповима спроводи у сарадњи са Стартап академијом - најпрестижнијим едукативним програмом у области технолошког предузетништва у региону.
Поред новчаног подстицаја компанија победничким тимовима обезбеђује и додатно менторско саветовање, бесплатне сервисе и подршку приликом изласка на тржишта региона на којима је присутна.
Тим "Tenderly" razvija платформу која служи за праћење паметних уговора на blockchainu dok је тим "Схтребер" направио платформу за учење школског градива за основце која убрзава процес учења путем интерактивне игре.
- Технолошко предузетништво већ извесно време на глобалном нивоу успоставља динамику и правац друштвеног и економског напретка. Искуство стечено сарадњом са актерима стартап екосистема указало нам је на неопходност да се предузетницима са иновативном пословном идејом на самом почетку пружи подршка шире заједнице како би се повећале шансе за њихов успех. Телеком Србија настоји да на овај начин утиче на јачање њихових изгледа да у кратком року развију свој производ који ће бити конкурентан најпре на регионалном, а потом и на светском тржишту. Свака тако створена додатна вредност позитивно утиче и на подизање вредности саме заједнице - изјавила је шеф Службе за дигиталне иновације и апликације Телекома Србија Мила Миленковић.
Стартап академија је програм организације Стартит која је већ једну деценију посвећена развоју стартап екосистема и ИТ индустрије у Србији кроз организацији едукативних програма, стручних конференција, меет уп-ова и других стручних догађаја.
- Стартап академија је један од наших најстаријих и најважнијих пројеката и задовољство је пратити развој српског стартап екосистема кроз тимове који су из године у годину све бољи. Сматрамо да су предузетнички начин размишљања и знање о бизнису од кључног значаја за наше људе који покрећу технолошке стартапе и трудимо се да им на том путу помогнемо не само кроз дељење знања и едукацију већ и кроз дубоку менторску подршку у чему имамо несебичну помоћ Телекома Србија и Google Launchpada - изјавио је суоснивач Стартита и програмски директор Стартап академије Вукашин Стојков.
Допринос организације Стартит и Стартап академије развоју заједнице технолошких предузетника у Србији препознала је 2018. године и америчка компанија Google остваривањем партнерске сарадње кроз свој Google Developers Launchpad програм.
Мтс стартап убрзање је програм намењен технолошким предузетницима у раној фази развоја њихове пословне идеје. Програм је део шире иницијативе под називом "Покрећемо покретаче" којом компанија настоји да оснажи појединце и организације да у свом окружењу покрећу позитивне промене мотивишући и друге да то чине.