БУНДЕСЛИГА: Хофенхајму бод у Хамбургу, Падерборн преокренуо

19.10.2014. 17:44 19:49
Detalj sa meča Hamburger - Hofenhajm u osmom kolu Bindeslige
Детаљ са меча Хамбургер - Хофенхајм у осмом колу Биндеслиге / Извор: Профимедиа

Гости су имали вођство за деобу другог места на табели, али су у завршници првог дела игре дозволили Хамбургеру да стигне до бода. У последњем мечу кола Падерборн преокретом прекинуо "црну серију".

Фудбалери Хамбургера и Хофенхајма одиграли су нерешено у претпоследњем мечу осмог кола Бундеслиге (1:1).

Гостујући фудбалери пропустили су прилику да се победом у Хамбургу поново шридруже Менхенгладбаху на другом месту на табели. Хофенхајм је добро отворио сусрет, повео голом Ентонија Модеста већ након четврт часа игре, али је Ласога изједначио десет минута пре одласка на одмор и наговестио излазак некадашњег првака Европе из зоне испадања.

Fudbaleri Paderborna slave gol
Фудбалери Падерборна славе гол / Извор: Бета/АП

У последњој утакмици кола Падерборн је савладао Ајнтрахт из Франкфурта резултатом 3:1 (0:0). После првог полувремена игре није било голова, да би на истеку сат времена игре Мајер довео госте у вођство. Ипак, уследио је преокрет "новајлије" у лиги, па су за 20 минута домаћи постигли три гола и стигли до треће победе, прекинувши серију од три меча без тријумфа.

За гостујући тим од првог минута су заиграли српски интернационалци Александар Игњовски и Слободан Медојевић, али су обојица замењени у последњих пола часа игре.

БУНДЕСЛИГА, 8. коло

Недеља:

Хамбургер – Хофенхајм 1:1

(Ласога 34. - Модест 15.)

Падерборн – Ајнтрахт 3:1

(Дукш 66, Хинмајер 79, Кучке 85. - Мајер 57.)

Субота:

Бајерн – Вердер 6:0

(Лам 20, 79, Алонсо 27, Милер 43п, Геце 45, 83.)

Штутгарт – Бајер 3:3

(Вернер 57, Клајн 67, Харник 76. - Сон 4, 10, Белараби 41.)

Шалке – Херта 2:0

(Хунтелар 19, Дрекслер 65)

ТАБЕЛА: Бајерн 20, Борусија (М) 16, Хофенхајм 14, Мајнц 14, Волфсбург 14, Леверкузен 13, Падерборн 12, Ајнтрахт 12, Шалке 11, Хановер 10, Келн 9, Аугсбург 9, Херта 8, Дортмунд 7, Штутгарт 6, Хамбургер 6, Фрајбург 5, Вердер 4.

ПРОЧИТАЈТЕ И...

СЕРИЈА А: Сампдорија испустила победу, Ђорђевић пресудио и Фиорентини

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Варгас развеселио, Колкер растужио, Ливерпулу инфаркт меч у Лондону

ПРИМЕРА: Тијаго и Суарез за нову победу Атлетика!

ЛИГА ШАМПИОНА: Звезда са Барсом, Штурном и Лајпцигом на деоби 22. места
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00
ДОШАО НА МАРАКАНУ ДА НАВИЈА ПРОТИВ ЗВЕЗДЕ: Бивши играч Партизана се огласио после победе Бенфике (ФОТО)
Fudbaleri Benfike

19.09.2024. 22:11
НИЈЕ САМО РОДИЋ ПОВРЕЂЕН: Милојевић ОТКРИО да су још два фудбалера Звезде била ОНЕМОГУЋЕНАда играју

19.09.2024. 18:27

ПРИМИО ЈЕ ГОЛ У СВОЈ УГАО: Ево шта Глазер каже о слободњаку Кокчуа (ВИДЕО)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31

КОНАЧНО ОТКРИВЕНО како ће да изгледа служење ВОЈНОГ РОКА у СРБИЈИ - да ли су телефони НАЈВЕЋИ ПРОБЛЕМ?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Бенфика нема везе с мозгом" Делије жале због пораза, на удару је и Милојевић

19.09.2024. 20:45
СНИМЦИ КОЈИ ЛЕДЕ КРВ У ЖИЛАМА! Руси извршили жесток напад у Курску - Пламен прогутао украјинску дефанзиву (ВИДЕО)