НАУЧНИЦИ УТВРДИЛИ КОЛИКО ЧЕСТО ТРЕБА ЧИСТИТИ КУЋУ: Да ли сте аљкави или претерано педантни?
Дали упутства за усисавање, прање купатила, мењање постељина, и друго...
Већини људи мрзак, но свакако задатак који треба обавити - чишћење животног простора основа је здравља. Претерујете ли у томе или пак превише занемарујете чистоћу дома сазнајте водећи се научним препорукама. При томе свакако узмите у обзир да учесталост обављања кућанских послова највише зависи од тоге колико свакодневно поспремате ствари за собом, пазите да мрвице не падају, прелазите површине крпама...
1. Усисавање. Већина људи усисавач у руке прими једном недељно, што је минимум у одржавању дома чистим. Пре усисавања обавезно треба обрисати прашину како се она не би распршивала, а идеално би било усисати дом два пута недељно. Ако у стану имате љубимце и малу дјецу, тада је заправо потребно усисавати сваки дан - барем летимично прећи просторију која се најчешће користи.
2. Мењање постељине. Идеално би било мењати чаршав сваких недељу дана, али ништа се страшно неће догодити ако то продужите на десетак дана до максимално две недеље. Исто важи и за јастуке, а навлаке за прекриваче не морате да мењате тако често, јер зној већином одлази на чаршаве и душеке.
3. Прање каде и WC-a. После сваког туширања потребно је испрати каду, али једном недељно треба је изрибати неким абразивним средством. Шољу исто тако треба темељно опрати минимум једном недељно, а током седмице сваки или сваки други дан пребрисати марамицама за дезинфекцију саму даску.
4. Прање фрижидера. Фрижидери могу бити прави расадници бактерија и људи често занемарују њихову чистоћу. Стога је фрижидер потребно опрати једном месечно, најбоље. Замрзивач не треба прати толико често, али одледите га и оперите барем једном у шест месеци.
Прочитајте ОВДЕ који је једини прави начин за негу вагине.
5. Чишћење микроталасне пећи. Код загревања хране долази до испаравања и накупљања честица, па је добро једном седмично у микроталасној загрејати шољу с мјешавином сирћета и воде у односу 1:1, а након тога само пребрисати сувом крпом. Темељно је очистите једном месечно.
6. Прање рерне. Рерну је добро пребрисати једном недељно, а темељно је опрати средством намењеним за то барем једном у месецу како не би дошло до настанка тврдокорних мрља.
7. Прање тепиха. Ако имате тепихе који се лако усисавају те на њих не долази храна и течност, тепихе не треба прати тако често - довољно је дубински их опрати с пеном или средством за чишћење једном у три месеца. Ако имате кућне љубимце и малу децу, чините то чешће - барем једном месечно. Теписи с кратким длакама или они плетени су лакши за одржавање.
ШОКАНТНЕ ЧИЊЕНИЦЕ О ОРГАЗМУ: Да ли сте знали да од оргазма можете привремено да ослепите?