(УЗНЕМИРУЈУЋИ ФОТО) СЛЕПИЛО И ОШТЕЋЕЊЕ МОЗГА: Имала је само 2 године и лобању подељену на пола
Врло редак поремећај.
Краниосиностоза је веома ретко стање са којим пацијент трајно губи вид и има оштећење мозга. Лобања новорођенчета се значајно разликује од лобање одраслог човека, јер су њихове коштане плоче раздвојене везивним ткивом које омогућава каснији равномерни раст лобање. Спајање плоча се дешава код беба док су још у материци.
Постед by Сергеј Михајловић он субота 30. јануар 2016.
Чим се родила, родитељи мале Грејс Тарнер-Вилијамс (2) знали су да пати од ове болести јер је њена лобања била доста већа него што би требало. Грејс је морала касније на 8-часовну операцију, где су јој лекари отворили лобању и покушали да је преобликују и створе услове за нормалан раст и развој мозга.
Постед by Сергеј Михајловић он субота 30. јануар 2016.
После операције, данима није могла да отвори очи и имала је озбиљне отоке. Њени родитељи Росана (23) и Ники (24), са којима живи у Источном Велсу, нису могли да верују каква судбина их је задесила, али им осмех њихове Грејс даје снагу да наставе даље.
Постед by Сергеј Михајловић он субота 30. јануар 2016.
Они су били врло скептични због операције и нису желели ни да помишљају шта ће се десити ако се иста изјалови. Међутим, захват је прошао успешно, осим што су се неколико дана после појавиле нуспојаве. Грејс је потпуно набубрела и била је непрепознатљива, међутим брзо је била она стара. Она је сада срећна девојчица.
Постед by Сергеј Михајловић он субота 30. јануар 2016.
Зашто се јављају краниосиностозе, није у потпуности познато. Постоје теорије да има генетску предиспозицију, али још увек није пронађен ген кривац. Такође неки криве и фактор средине, али се овај дефект јавља заједно са метаболичким проблемима, микроцефалијом (синдромом малог мозга), хиперплазије коштане сржи.