Отишао је НАЈВЕЋИ: Човек уз кога су генерације одрасле у "срећне људе" и кренуле у "бољи живот"
Све љубитеље домаће кинематографије овог 16. августа потресла је вест о смрти Синише Павића, најплодоноснијег сценаристе кога је наша земља имала.
Легендарни творац култних серија преминуо је у 92. години живота, у кући у Власотинцу, где је провео неколико последњих година живота.
Створио је бројна ремек дела, а издваја се свакако популарни "трио" који чине Бољи живот, Срећни људи и Породично благо.
Такође је креирао Врућ ветар, Позориште у кући, а многима није познато да су и Отписани настали из његовог пера.
Све је кренуло од романа Вишња на Ташмајдану, која је касније и екранизована, а потписник је на још десетинама серија као сценариста, између осталих су ту: Бела лађа, Стижу долари, Бањица...
Када је реч о филмовима, најпознатији је серијал Тесна кожа, у ком је створио култни лик Срећка Шојића (тумачио га Милан Лане Гутовић). Последње Павићево дело била је ТВ серија Јунаци нашег доба.
Читава одрастања деце седамдесетих, осамдесетих, деведесетих година прошлог века прошла су испред телевизора, са породицом, пре спавања и спремања за школу.
Наставило се и почетком 21. века, али је након Породичног блага, Павић решио да на уметнични начин "уплива" у политику, без надметања са њима, али на перфидан начин кроз своја дела да направи сатиру, што му је и пошло за руком.
Бројна предвиђања која је са енормном дозом ироније изнео у серији Бела лађа, касније су се (нажалост по грађане Србије) обистинила.
Многи ни не знају да су се деценијама смејали његовим ликовима, репликама које је створио, и ликовима које је креирао, а међу њима су поред Срећка Шојића и Риска Голубовић, Боривоје Шурдиловић, Гига Моравац, Шћепан Шћекић, Тика Шпиц, господин Попара, Слободан Михајловић Боб, Богољуб Гагић Черчил, Димитрије Пантић и многи други...
Његова "форма" писања и јединствени стил са беспрекорним дијалозима у својим делима, "породичне препирке", међуљудски односи, положај појединца у друштву, и "муке живота" постале су упечатљиве и уникатне.
Послењих година видимо како бројни сценаристи (или барем тако себе називају) покушавају да праве "римејке" и копије Павићевих дела, и не само да у томе не успевају, него испадају и смешни!
Зато, ни не покушавајте да копирате Синишу Павића, нећете успети. Отишао је један једини, највећи сценариста кога је ова земља икада имала.