ОВО СУ ПЛАНОВИ КОЈИ ВОДЕ У ТОТАЛНИ РАТ У ЕВРОПИ: Макрон кокетира с путем без повратка (АНАЛИЗА идуће велике ескалације)
Спомиње слање трупа у Украјину.
Постоји оправдана сумња да би Русија могла ускоро покренути неку офанзиву у којој би у релативно кратком времену Украјина изгубила велики део територија.
РУСИЈА ОПАСНО ЗАПРЕТИЛА! Ако француски војници дођу у Украјину, сукоб ће бити не "вероватан", већ НЕИЗБЕЖАН!
МАЂАРИ ОДБРУСИЛИ МАКРОНУ: "Нећемо слати ни оружје ни војску у Украјину"
РУСКА ВОЈСКА У СТРАХОВИТОЈ ОФАНЗИВИ! Кренуло масовно уништење артиљерије украјинских снага - Објављени ДРАМАТИЧНИ снимци (ВИДЕО)
У исто време украјински западни савезници до сада су инвестирали превише да би дозволили такав сценаријо па цемо имати прилику да видимо све радикалне идеје како задржати Украјину у непораженом стању.
Можда је помало неочекивано али с радикалним плановима прво на сцену излази управо француски председник Емануел Макрон.
То је неочекивано због чињенице да да је он био најмање ентузијастичан због ескалације рата у Украјни, али очито види ширу рачуницу и тренутно стање повезује се са могућим повратком Доналда Трампа на власт у САД-у.
Управо је Макрон за време првог Трамповог мандата рекао да је НАТО "клинички мртвак" . Јасно је да је то била анти-НАТО порука
То је био рецимо вапај против таквог сценарија па је и сам Макрон врло еуфорично дочекивао долазак Бајдена на власт и "повратак на старо".
Био је то, да се тако изразимо, вапај против таквог сценарија, па је сам Макрон врло еуфорично дочекао долазак Бајдена на власт и "повратак на старо".
Сада Макрон предлаже и то се може окарактерисати као радикално?
Несумњиво је да је то радикално – наиме, током јучерашњег састанка у Паризу са 20 углавном европских лидера, француски председник је рекао да не искључује могућност слања копнених снага у Украјину. Он је одмах потом истакао да за сада не постоји консензус по овом питању, али сама чињеница да помиње такву могућност је на неки начин "пуштање духа из боце".
Подразумева се да би свако страно војно присуство у Украјини било тачка огромне ескалације и велики корак ка рату широм Европе, можда чак и шире. Јасно је да и у овом тренутку странци ратују у Украјини и на страни Кијева и на страни Москве, али само као плаћеници. Оно што Макрон предлаже је на сасвим другом нивоу – то је директан улазак у рат.
- Не постоји консензус да се званично подржи копнена војска. Рекавши то, ништа не треба искључити. Учинићемо све што можемо да обезбедимо да Русија не победи - рекао је Макрон.
Да, нема консензуса, али ови његови коментари су пузајућа ескалација, проширење „мисије“. И сам је приметио да је раније било противљења на сваком кораку, па је сада, ионако, већ постигнута намера о слању далекометних ракета и војних летелица.
- Људи су рекли да им дате само вреће за спавање и шлемове - рекао је Макрон.
Да, тако су говорили, посебно они који нису желели да рат ескалира и који су се залагали за преговоре, а не за руску доминацију, а то је нешто што француски председник заборавља.
- Морамо учинити све што можемо да постигнемо наш циљ - нагласио је он током јучерашњег говора.
- Дошло је до промене у ставу Русије. Русија тежи освајању даље територије и гледа не само на Украјину већ и на многе друге земље, тако да Русија представља већу опасност - истакао је он.
Састанку су присуствовали немачки канцелар Олаф Шолц, британски министар спољних послова Дејвид Камерон, пољски председник Анџеј Дуда, холандски премијер Марк Руте... Учествовали су релативно нижи званичници из САД и Канаде, што је интересантно, али је очигледно Макрон тако желео , да ово буде „европски искорак“, као контра повлачењу САД (јер је ЕУ на крају одобрила милијарде Украјини, а САД још увек нису, а можда и неће).
Макрон би желео да „преузме штафету” од САД и да се наметне као главни фактор који подржава Украјину. То је нешто што се већ неко време види и осећа. Наравно, то је нешто чему ће рационални део Европе, ако још постоји, морати да пружи максималан отпор јер је алтернатива европски и светски рат.
Мировни преговори су једина опција која може да извуче Европу са ивице провалије, али чак и оне који их заговарају сада се називају проруским актерима.