ДИРЕКТОРКА "БАТУТА" ПОЈАСНИЛА: Тестирање на корона вирус НИЈЕ КЉУЧНО, ово је прва ствар коју треба урадити
Каже да се налазимо у фази када имамо широку трансмисију ковида-19 у локалној заједници, те да се у 99 одсто случајева може очекивати да се ради о ковиду-19.
Директорка Института "Батут" Верица Јовановић изјавила је данас да се тестирање на вирус корона обавља када се јаве симптоми болести и навела да тестирање губи смисао уколико је поновољено.
НЕСТОРОВИЋ О КВАЛИТЕТУ ВАКЦИНЕ ПРОТИВ КОРОНЕ! Сматра да је прича БЕСМИСЛЕНА: Када бих ја био министар...
"ДЕЦА ИМАЈУ КЛИНИЧКУ СЛИКУ КАО ОДРАСЛИ" Др Остојић открила узраст малишана који су ТЕЖЕ ОБОЛЕЛИ од короне
ВИЗИР, АЛИ И БЕЛИ ЛУК ЗА СВАКИ СЛУЧАЈ: Погледајте како се возач из Београда БОРИ ПРОТИВ КОРОНЕ (ФОТО)
- Ако неко има повишену температуру, ако се налази у болници, ако постоји сумња да се ради о клиничкој манифестацији ковида-19, онда је тестирање кључно - рекла је Јовановић за РТС.
Истиче да је кључан преглед, а не тест и додала да не треба радити тест онда ако смо некада и негде спорадично били у контакту са особом која је заражена, јер то, каже, ствара забуну и беспотребно оптерећење.
- Резултате треба обезбедити код особа којима је то неопходно како би се наставило лечење. У сваком случају, уколико имате симптоме јавите се ковид амбуланти. Кључно је јавити се на преглед, а не обавити тест - објашњава Јовановић.
Каже да се налазимо у фази када имамо широку трансмисију ковида-19 у локалној заједници, те да се у 99 одсто случајева може очекивати да се ради о ковиду-19.
Говорећи о мерама Кризног штаба, Јовановић наводи да резултат примена превентивних мера можемо оцекивати кроз две до три недеље и да је на територији различитих градова и округа различита ситуација.
- На теритоји Војводине и Новог Сада долази до пораста броја оболелих. Када је у питању Ужице и Златиборски округ у свим општинама пратимо пораст броја сумњи, истовремено дијагностикованих случајева. Негде имамо мирну епидемиолошку ситуацију, међутим позорност је веома значајна и ниједан резултат не може применом оваквих мера да се очекује без две недеље од овог момента - оцењује Јовановић.
Додаје, да ипак охрабрује податак да се сваког дана смањује број пацијената који се јављају ковид амбулантама.
КОРОНА УТИЧЕ И НА ПСИХУ: Од почетка епидемије 6.500 људи затражило помоћ стручњака
ПОБОЉШАЊЕ ЕПИДЕМИОЛОШКЕ СИТУАЦИЈЕ У ВРАЊУ: Смањен број прегледа у ковид амбуланти
НИКО НИЈЕ ПОШТЕЂЕН: Више оболелих у КЦ Србије него у првом пику, најмлађи пацијент на респиратору 2001. годиште
"ПАЦИЈЕНТИ ДОЂУ СА БЛАГИМ СИМПТОМИМА, ЗА ПОЛА САТА СУ НА РЕСПИРАТОРУ" Исповест доктора из КБЦ "Бежанијска коса"
"СИТУАЦИЈА ЈЕ КРАЈЊЕ ОЗБИЉНА" Прогноза епидемиолога: Да ли ће се на овом пику зауставити СМРТОНОСНИ ВИРУС?