ИЗГРАДЊА У РЕКОРДНОМ РОКУ – За четири месеца завршена градња две ковид болнице у Земуну и Крушевцу! (ФОТО)
У касарни "Расина" у Крушевцу је 10. Августа почела је градња ковид болнице, капацитета 500 лежајева, док је првог августа у Војном комплексу "Земун економија" почела са изградњом ковид болница капацитета од 1.000 лежајева.
Обе ковид болнице изграђене су за само четири месеца, и ових подухватом Србија је постала једина држава на свету, поред Кине, која је у овако рекордном року успела да реализује овај капитални пројекат од виталног значаја за здравље свих грађана Србије.
СВАКА ДРУГА ЖЕНА ОБОЛИ ОД ОВЕ БОЛЕСТИ! Овако ћете се решити симптома
ДРЖАВА ЧИНИ СВЕ ДА ПОМОГНЕ ОДЛАЗАК НА ЛЕЧЕЊЕ МАЛЕ АНИКЕ: Председник саопштио лепе вести за девојчицу која је ујединила Србију
ЗДРАВСТВЕНИ СИСТЕМ ПУКАО? Огласио се доктор Кон и рекао све о овој теми
КОВИД БОЛНИЦА У ЗЕМУНУ ЗАУЗИМА РЕКОРДНУ ПОВРШИНУ
Радови на изградњи нове ковид болнице, у Војном комплексу "Земун економија" код Београда, почели су првог августа, док почетак рада болнице почиње завршетком изградње, првог децембра.
Болница од 18.000 квадратних метара у Војном комплексу "Земун економија" код Београда имаће 200 места за интензивну негу и 800 за полуинтензивну. После епидемије моћи ће да се користи за друге намене, јер ће имати и салу за порођаје и кардиолошку ангио-салу.
Као једна о приоритетних инвестиција коју финасира држава, изградња зграде коштала је више од 27 милиона евра, док ће медицниска и остала опрема потребна за функционисање бити купљена накнадно.
Циљ изградње нових ковид болница је слабљење притиска на лекаре и медицинске сестре у болницама које су претрпеле удар епидемије корона вируса.
ИНВЕСТИЦИЈЕ ЗА ЗДРАВЉЕ СВИХ ГРАЂАНА
Почетку градње ковид болнице У касарни "Расина" у Крушевцу је 10. августа, инвестиције вредне 1,72 милијарде динара, присуствовали су премијерка Ана Брнабић, министри Златибор Лончар и Александар Вулин, који су заједнички положили камен темељац.
Премијерка је поручила да се болница гради за евентуални други талас епидемија корона вируса у Србији, који се очекује на јесен и зиму.
- Спремамо се за то, градимо нове болнице, градимо лабораторије за ПРЦ тестирање, подижемо капацитете за успешну борбу против страшног и невидљивог непријатеља - рекла је Брнабић.
Нова болница је модерна, мултифункционална здравствена установа на услузи грађанима Крушевца и Расинског округа, и по завршетку епидемије корона вируса болница ће остати у служби свих грађана Србије.
СВА СРЕДСТВА УСМЕРЕНА НА БРЗУ ИЗГРАДЊУ
Како би се обезбедио простор за изградњу, у недељама пре почињања радова, срушено је 4.380 метара квадрата старих објеката и уклоњено 4.150 кубних метара шута, како би се простор припремио за изградњу болничког комплекса.
Министар здравља Златибор Лончар изјавио је да ће бити урађено све што је започето и предвиђено у оквиру санације објекта у Општој болници у Крушевцу.
Он је рекао да се радови настављају, да ће бити обезбеђена нова опрема, као и да ће бити нових запошљавања и специјализације.
КИНЕСКО ГРАЂЕВИНСКО КОРОНА ЧУДО
У кинеском граду Вухан који је био епицентар пандемије корона вируса изграђене су у рекордном року две потпуно нове ковид болнице.
Епидемија је избила у Вухану, у којем живи око 11 милиона људи. Болнице у граду биле су преплављене пацијентима, али и забринутим становницима, управо због тога кинеска влада убрзано је изградила нове наменске болнице са капацитетима од преко 1.000 болничких лежајева.
ДВЕ НАМЕНСКЕ БОЛНИЦЕ ЗА ДВЕ НЕДЕЉЕ
За изградњу прве наменске болнице која је завршна за мање од две недеље дат је рок од свега пет до 10 дана, при чему је рок завршетка изградње друге наменске болнице био две недеље.
Обе болнице грађене су на земљишту које има површину од преко 25.000 квадратних метара, а призори које су преносили кинекси медији изненадили су светску јавност брзином свог тога ка реализацији.
Болнице у Вухану су направљене од делова за монтажне зграде, а инжењери су на градилиште доведени из целе земље како би градња била завршена на време.