ВАЖНА ВЕСТ ЗА РОДИТЕЉЕ: Држава ће давати још више новца за новорођену децу!
Чак 583 мајке оствариле право на новчана средства за куповину стана
Министарка за бригу о породици и демографију Дарија Кисић изјавила је данас да су до сада 583 мајке оствариле право на новчана средства за изградњу, учешће у куповини, односно куповину породично-стамбене зграде или стана по основу рођења детета и тако уз подршку државе обезбедиле дом својим породицама. Најављено је и повећавање давања државе за новорођену децу.
СРПСКИ НАУЧНИЦИ ПРАВЕ ЛЕК ЗА СПИНАЛНУ МИШИЋНУ АТРОФИЈУ! Неће утицати на ДНК и биће ЈЕФТИНИЈИ од "золгенсме" која кошта више од два милиона долара
РОДБИНА ПУЦА ОД СРЕЋЕ И ПОНОСА! Страгарци Стеван (22) и његова девојка Сандра (23) ЗАЈЕДНО отишли у војску: "Да је више такве омладине..."
НЕСТАЛЕ ДВЕ ДЕВОЈЧИЦЕ (15) И (13)! Цела Србија на ногама СВИ СЕ ДАЛИ У ПОТРАГУ!
Кисић је на Другој националној конференцији о породици истакла да је, поред ове мере, Србија значајно подигла и износ родитељског додатка који је за прво дете износио 31.000 динара, док се данас за прво дете добија 500.000 динара.
- Веома смо поносни и на резултате које смо постигли у сарадњи са локалним самоуправама у Србији за спровођење локалних пронаталних мера, за које је Министарство током прошле године издвојило 400 милиона динара- рекла је она.
Министарка је навела да су та средства уложена у реконструкцију и опремање 15 вртића и седам школских одељења, изградњу 19 дечијих игралишта, као и у опремање гинеколошких одељења.
На конференцији се обратила и Татјана Обрадовић, хранитељка која је усвојила Нађу, девојчицу оболелу од булозне епидермолизе (дете лептир), која је истакла да је за причу мале Нађе сазнала из локалних медија.
- Сазнала сам да једна мала Нађа са непуних годину дана, од рођења чека прилику да напусти Чачанску болницу, јер због дијагнозе која је успостављена на рођењу није била прихваћена од својих родитеља. Дубоко ме дирнула судбина тог детета, јер сам у међувремену сазнала да није било могуће сместити је у неку другу установу због свих ризика развоја и неопходне неге - рекла је она.
Навела је да се распитивала о дијагнози деце лептира и донела одлуку да је преузме, да је прошла сву процедуру како би добила лиценцу као хранитељ.
Народни посланик Владимир Орлић истакао је да стратегијски план Скок у будућност Србије EXPO 2027. садржи бројна питања која се тичу бриге о сваком детету у Србији.
- И ми ћемо, извесно, да наставимо повећавање давања за прво и друго и треће и четврто дете. Посветићемо посебну пажњу породилиштима. Нећемо издвајати само нова, него и труд, рад и енергију да се посветимо и питањима око тога како да се деца лече, како да се школују. Да свако дете у овој земљи може да расте и радује се - рекао је Орлић.
Конференцији је присуствовао и епископ новобрдски Иларион, викар патријарха српског Порфирија, директорка Републичког фонда за здравствено осигурање Сања Радојевић Шкодирић, министар за рад, запошљавање борачка и социјална питања Никола Селаковић, директор Управе за сарадњу с дијаспором и Србима у региону Арно Гујон и министар спорта Зоран Гајић.
Извор: Танјуг