НЕ НАСЕДАЈТЕ! Нова ПРЕВАРА кружи Србијом, уколико вам стигне ова КОВЕРТА, игноришите! У супротном остаћете без 4.000 динара! (ФОТО)
На адресе привредника у Србији још су од августа почела да стижу обавештења за упис у базу података, а пошиљалац је Пословна база Србије.
Они за ову услугу траже да се на њихов рачун уплати 4.000 динара.
Грађанима поштом стижу беле коверте у којима пише да је потребно уплатити новац у року од 5 дана ради уписа у овај регистар.
"ТИ НИСИ С ОД СРБИНА, НАБИЈ ГА У ДУ*Е" Невиђени скандал у емисији, пљуштале увреде, па новинар напустио студио (ВИДЕО)
СРПСКА СВЕТИЊА УВРШТЕНА У СВЕТСКЕ ЕНЦИКЛОПЕДИЈЕ! У њој се налази готово непозната композиција на фрескама (ФОТО)
Младић из Београда ИЗГУБИО НОВЧАНИК на летовању у Грчкој, а сви причају о "мајчинском" гесту једне Гркиње који ВРАЋА ВЕРУ У ЉУДЕ
На број телефона који је наведен на њиховом сајту се нико не јавља, већ се само може чути порука која наводи предузетнике да уплате новац, али и, ако имају неких додатних питања, да им се обрате путем контакт обрасца на њиховом сајту.
Претрагом на порталу Пословна база Србије може се видети да у њу још није уписана ниједна фирма, тако да је то један од корака који вам могу помоћи у потврди да ли је намештаљка или није.
Сада је поново један забринути грађанин решио да упозори људе у Србији како се не би упецали и уплатили на рачун.
- Замолићу Вас да објавите ово зато што се ради о превари. Унутра пише да је потребно да се плати 4.000 динара у року од 5 дана. Књиговођа каже да је превара и да се никако не плаћа - написала је анонимна особа како би упозорила што више грађана.
Претходно је речено да, пошто сама фирма нема имовину, а и поред пријаве полицији, није могуће пријавити полицији, а ни повратити новац јер су појединачни износи мали.
Важно је да сваку сумњиву уплатницу пре плаћања проверите како бисте знали о чему је реч.
У удружењу Заштитник предузетника и привредника Србије позивају на опрез и напомињу да је битно читати све што стиже за наплату.
- Привредници морају да обрате пажњу шта плаћају, јер и поред пријава полицији, немогуће је повратити новац, јер такве фирме немају имовину, а појединачни износи обично нису високи - поручује Миа Амон из Удружења Затитник предузетника и привредника Србије.