НЕВЕРОВАТНА СЦЕНА у јутарњем програму: Српски путописац уперио пушку у Марића! Крајње је време да ти неко дође главе!
Гледаоци видели нешто несквакидашње
У јутарњем програму код Миломира Марића десила се несвакидашња ствар када је српски путописац и адвокат Виктор Лазић уперио пушку у чувеног водитеља.
Прочитајте и:
Виктор Лазић кога представљају као српског Индијана Џоунса донео је у јутарњи програм пушку из 18. века која је коришћена у Првом српском устанку.
Оружје које је донео Лазић, налази се у музеју који је основао, а припада збирци Јоце Вујића. Поред тога, Лазићи имају и своју породичну збирку оружја, а у току емисије, он је причао о својим авантурама широм света, омиљеним му књигама и ретким артефактима које је његова породица сакупљала годинама.
Путописац је овај пут изненадио водитеља и није донео књигу већ пушку, која је, по његовим речима, дошла главе многим Турцима и онима који су као Марић. Овај коментар водитељ је пропратио са осмехом.
На самом почетку емисије, Лазић је уперивши пушку у водитеља рекао:
- Крајње је време да ти неко дође главе.
Читаву сцену подржала је и режија која је пустила пратећу музику, па су гледаоци јутањег програма имали прилике да се насмеју сцени коју су у студију направили Марић и Лазић.
Марић се касније током емисије надовезао на Лазићеву шалу, називајући сцену са почетка емисије покушајем атентата на њега. Нешто касније емисија је попримила озбиљан ток, па је Марићев гост открио низ занимљивости из српске историје, подсетивши на само неке, од заборављених великана.
Виктор Лазић, српски путописац, правник и полиглота обишао је мноштво земаља на четири континента – Европа, Азија, Аустралија и Северна Америка и на путовању провео укупно десет година. Путује са минимумом финансијских средстава, а често преспава на отвореном.
Лазић је наследник двеста година дуге традиције породичне Библиотеке "Лазић". Као девета генерација библиотеку је наследио када је имао девет година. На својим путовањима највећи део средстава троши на набавку књига и артифаката за путничку библиотеку и музеј у Београду.
Путописи Виктора Лазића су познати по томе што описују пределе у којима нема туриста, откривају нове туристичке дестинације, културе и природне лепоте за које мало људи зна. У путописима значајно место заузима контакт са мештанима, објашњавање другачијих погледа на свет и различитих начина живота.
Виктор Лазић основао је и Музеј књиге и путовања и Музеј српске књижевности са још 53 интелектуалца и њиховим породицама. Како његова породица преко двеста година сакупља књиге, али и друго српско културно и национално благо, није необично, да Виктор, на тавану или у подруму, налети на сабље, пушке или кубуре, старе два века. Наравно, међу књигама.