ОДЛИЧНЕ ВЕСТИ: Упркос глобалној кризи Телеком забележио рекордан профит - 13,3 милијарде динара!
И поред значајног скока каматних стопа због рата у Украјини, остварили смо профит већи него 2021. године. Дивиденде ће, по обичају, бити исплаћене у вредности 50 одсто профита - и то чак 6,7 милијарди, рекао је Владимир Лучић, генерални директор Телекома Србије.
Телеком Србија је прошлу годину завршио са 100.000 нових корисника, тако да има 1,65 милиона у сегменту телевизије и преко 1,50 милиона корисника интернета, а раст је у овој години настављен.
"ТЕЛЕКОМ СРБИЈА ЋЕ И ОВЕ ГОДИНЕ ИСПЛАТИТИ ДИВИДЕНДЕ" Директор Владимир Лучић за о новим потезима, стратешким партнерствима и добрим вестима за акционаре
ПРОЗИВАЈУ ДРЖАВУ, А НЕ ГАДЕ СЕ НА ПАРЕ Ово су зараде глумаца у продукцијама које је финансирао Телеком (ФОТО)
Телеком Србија је у претходној години остварио раст прихода од чак 11 одсто и добио импресивних 100.000 нових корисника, изјавио је генерални директор Владимир Лучић.
Компанија је у нашој земљи направила приход од 120 милијарди динара, а на нивоу Телеком Групе, што обухвата и пословање на страним тржиштима, укупни приходи су износили 168 милијарди, што је повећање од осам одсто.
- Светска криза није угрозила развојну стратегију Телекома Србија. То показује раст прихода на домаћем тржишту од читавих 11 одсто у 2022. години у односу на претходну, као и то да смо оборили рекорде у висини прихода како у Србији, где смо први пут прешли милијарду евра, тако и на нивоу целе Групе - изјавио је Лучић београдским медијима говорећи о годишњем извештају о пословању компаније, који је ових дана објављен.
Највећа снага Телекома Србија су његови корисници, које привлаче најбржи оптички интернет, најбоља понуда ТВ канала, као и атрактивни финансијски услови.
- У прошлој години добили смо чак 100.000 нових корисника на тржишту Србије, што је објективно фантастичан резултат. Највећи раст смо имали у сегменту телевизије, од 12,5 одсто, где имамо 1,65 милиона корисника, као и у сегменту интернета, где смо прешли бројку од 1,50 милиона и забележили раст од 8 одсто. У овој години тај раст броја корисника није заустављен, напротив, и даље траје, а трајаће и у наредним годинама. Све ово дугорочно обезбеђује раст прихода и стабилну лидерску позицију Телекома Србија - нагласио је Владимир Лучић.
Јачи од увреда
Кампање које конкуренција води против Телекома Србија неће дати резултат који њихови креатори прижељкују.
- Телеком је најпозитивнији пример како се једна велика компанија модернизује, трансформише и развија. Увреде које стижу са неких медија и са неких говорница лично на мој рачун, али и на рачун целог Телекома, неће нас зауставити на путу успеха. И ове године ћемо одличним резултатима показати да наши критичари, као и они који стоје иза таквих кампања, жестоко греше - изјавио је Владимир Лучић.
Први човек српског Телекома саопштио је и неке одличне вести за акционаре компаније, за Републику Србију и наше грађане, који сваке године убирају дивиденде из профита.
- Што се тиче профита, можемо обрадовати акционаре да ће Телеком Србија и ове године исплаћивати дивиденде. И поред значајног скока камата на финансијском тржишту због рата у Украјини, остварили смо профит већи него 2021. и он износи 13,3 милијарде динара. Дивиденде ће, по обичају, бити исплаћене у вредности 50 одсто профита и износиће око 6,7 милијарди динара. Профит би нам чак био за преко три милијарде већи да су камате остале на нивоу 2021. године. И поред тога, успели смо да растом прихода надокнадимо ову разлику и да повећамо профит - нагласио је Лучић.
Телеком Србија је за својих 26 година постојања исплатио акционарима више од милијарду евра дивиденди, поред више милијарди које су у државни буџет отишле из касе компаније на основу пореза и других дажбина.
Потврда да је Телеком на добром путу и да стратегија развоја даје одличне резултате јесте и понашање великих финансијера и других међународних партнера.
- Карактеристика свих кредита које смо узели током 2022, као и најновијих, јесте да за њих од нас нису тражене било какве гаранције. По томе смо, сигурно, јединствени на српском тржишту. То значи да велике светске банке верују у наш бизнис план и представља један од најбољих доказа транспарентног и доброг вођења компаније. Такође, на свим састанцима са највећим светским финансијским институцијама, као и са највећим дигиталним компанијама, када се представљамо и презентујемо нашу стратегију, са поносом могу да истакнем њихово искрено одушевљење тиме шта смо досад постигли и поготово шта планирамо и како видимо будућност за наредних 10 и 15 година - нагласио је Владимир Лучић.
Наставља се експанзија
Телеком наставља са аквизицијама мањих, али врло атрактивних, оператора, и то не само у Србији.
- Ми врло успешно послујемо у Северној Македонији, а одлична најновија вест је да смо тамо купили оператора Неотел, који има 20.000 корисника, претежно из бизнис сектора. У Србији намеравамо да преузмемо Глобалтел и мислимо да је то добар пословни потез. Они имају 92.000 активних корисника, претежно међу младима, а то је део популације где наш МТС у задњих десетак година има пад тржишног удела. Нови корисници и нови "под-бренд" омогућиће нам нови раст у овом сегменту. О детаљима комерцијалне понуде не могу да говорим због пословне тајне, али је свакако повољнија од оне којом се лицитира у јавности - објаснио је Владимир Лучић.
Како је додао, у Телекому Србија истовремено стриктно воде рачуна да ниво задужености компаније не пређе 3,5 x ебитда, што је стандардан ниво задужености за телекомуникационог оператора који је у експанзији.
Наш српски Телеком је на најбољем путу да постане велика међународна компанија и важан играч на светском нивоу.