ОЗБИЉНО УПОЗОРЕЊЕ! Ове лекове СВИ узимају БЕЗ РЕЦЕПТА, а могу бити СМРТОНОСНИ (ФОТО)
Људи се сами лече, што повећава ризик.
То што многе лекове можемо да купимо без рецепта лекара, створило је осећај да су они мање опасни од оних које узимамо на рецепт. То баш и није сасвим тачно.
Сви смо у неком тренутку имали горушицу. Наравно да смо олакшање покушали да пронађемо у апотеци и купимо неки од адекватних лекова.
ЛАСТ МИНУТЕ ПОНУДЕ ЗА ЈУН У TRAVELLAND-U УЗ ПОПУСТЕ ДО 60%!
Београђанка била код надрилекара, па пала у аутобусу: Када су стигли лекари, испод завоја видели ПИЈАВИЦЕ
(Не) укида се јесењи распуст? Шта пише у школском календару?
Међутим, сада истраживачи са Универзитета у Сент Луису кажу да ова пракса може да нас изложи ризику од преране смрти.
Једна широко коришћена група лекова за горушицу повећава ризик од преране смрти, а научници су то схватили након анализе података где се јасно види да је на сваких 1.000 људи који конзумирају инхибиторе протонске пумпе забележено 45,2 одсто више смртних случајева.
Иста екипа научника је и пре две године направила сличну студију у којој су успоставили корелацију између инхибитора протонске пумпе и болести које изазивају, као што су ризик од преране смрти, болести срца, нефропатија и рак горњег пробавног тракта. Иначе, ова група лекова делује тако што ограничава производњу желудачне киселине и тако сузбијају горушицу.
Откако је осамдесетих ова категорија лекова добила одобрење за коришћење, постали су јако познати, а одувек су сви сматрали да су безопасни, објашњава аутор студије др Зијад Ал-Али.
Трудноћа, порођај, дојење и тако у круг: Маја има само 37 година и 11-оро деце и рецепт за СРЕЋАН ЖИВОТ! (ВИДЕО)
РОЈЕВИ КРВОПИЈА СПОПАДАЈУ БЕОГРАЂАНЕ: Киша им је дала простора да се размноже, а у овим крајевима града је НАЈГОРЕ
ДЕА ЂУРЂЕВИЋ ПОНОВО ОПЕРИСАНА! Нерве из ноге јој пресадили у руку
Осим лечења горушице, проблема са варењем и чира на зелуцу ови лекови су повезани за неравнотежом хормона варења, већим ризиком од прелома костију, пнеумонијом, деменцијом и дисфункцијом бубрега.
Научници су пак, јасно ставили до знања да им још увек није јасно како ова група лекова може утицати на прерану смрт, односно како изазивају рак, кардиолошка и мождана обољења, па саветују да до тог открића будемо опрезни у њиховој употреби.