Пропао пуч Амфилохија Радовића
Уставно питање највероватније неће добити свој епилог јер на предлоге Уставне комисије, којом је председавао митрополит Амфилохије, архијереји имају велики број примедаба
Опстанак српског народа и православних светиња на Косову и Метохији, будућност јужне српске покрајине, радна верзија новог црквеног устава, као и стање у епархијама СПЦ најважније су теме о којима се разговара на Светом архијерејском сабору СПЦ, који је прошле недеље почео у Пећ кој патријаршији, а настављен је у Патријаршијском двору у Београду. Уставно питање највероватније неће добити свој епилог јер на предлоге Уставне комисије, којом је председавао митрополит Амфилохије, архијереји имају велики број примедаба.
Прочитајте и:
Свети архијерејски сабор ће се сигурно бавити и проблемима у Македонији, где се канонскне призната Македонска црква ставила под патронат Бугарске православне цркве, као и све већим ширењем Рашко-призренске епархије у егзилу, на чијем се трону налази рашчињен владика Артемије. Очекује се да на Сабору буде речи и о све чешћем девијантном понашању појединих свештеника и монаха, који су се отуђили од народа, дилују наркотике, баве се швалерацијом или се за њихово име везује педофилија.
Сигурно је да на овом Сабору неће доћи до промене Устава СПЦ јер је радна верзија коју су припремили митрополит Амфилохије, епископи Иринеј (Буловић), далматински Никодим, браничевски Игнатије и пензионисани захумско-херцеговачки Атанасије, митрополит Јован (Вранишковски), као и протојереј-ставрофор Зоран Крстић, протођакон Станимир Спасовић, декан Правног факултета у Београду Сима Аврамовић, Ненад Милошевић и Милан Андрић, као и протојереј-ставрофор Велибор Џомић, наишла на велики број писмених примедаба од архијереја будући да су многа решења оцењена као лоша..
Опширније о томе шта доноси радна верзија Устава СПЦ коју су припремили митрополит Амфилохије, епископи Иринеј (Буловић) и која решења су оцењена као лоша прочитајте у најновијем броју Експреса, који ће се од петка наћи у продаји на кисоцима.