ПОЖУРИТЕ И ПРИЈАВИТЕ СЕ! Држава расписује јавни позив - субвенције у Београду 240 милиона динара
Град Београд је за последњих седам година повећао субвенције за пољопривреднике у престоници са 20 на 240 милиона динара, изјавио је данас вршилац дужности градског секретара за пољопривреду Саво Павичић, саопштио је Градски секретаријат за информисање.
Павичић је гостујући на РТС-у казао да је ресорни секретаријат расписао пет јавних позива на које ће моћи да се пријаве пољопривредници са регистрованим газдинством и местом пребивалишта на територији Београда до 1. априла.
- Расписан је јавни позив за набавку трактора у износу од 100 милиона динара а максималан износ по домаћинству је милион динара. За набавку пољопривредних машина Секретаријат је обезбедио 30 милиона динара, односно до 400.000 динара по пољопривреднику - рекао је он и прецизирао да је реч о бесповратним средствима.
Навео је и да је за воћарство и повртарство обезбеђено 45 милиона динара, за постављање противградних мрежа, те подизање стакленика и пластеника, као и система за наводњавање а за пчеларство 35 милиона динара.
ВЕСИЋ ПОСЕТИО ПОЉОПРИВРЕДНО ГАЗДИНСТВО ДРАГАНА ЈОВАНОВИЋА: Обавестио сам га да је у току конкурс Града Београда за субвенције пољопривредницима
ВУЧИЋ: "Пољопривреда међу највазнијим областима за сарадњу, морамо да повежемо људе и наше земље"
ДРЖАВА СРБИЈА СВЕ ВИШЕ УЛАЖЕ У РАЗВОЈ СЕЛА: У Мионици одржана трибина "Пољопривреда за будућност"
Подсетио је да у Београду има око 2.000 регистрованих пчелара и око 70.000 кошница и додао да сваки пчелар у престоници годишње буде субвенционисан у просеку са око 1.000 евра.
Указао је да је до сада за подстицаје Града Београда пријављено око 100 пољопривредних произвођача, као и да очекује да се до краја конкурса пријави њих 2.500.
Павичић је напоменуо да Београд има идеалне климатске услове за пољопривредну производњу, да има велико тржиште и обезбеђену инфраструктуру.
Према његовим речима Град Београд се труди да пољопривредницима кроз разне подстицаје олакша производњу и пласман робе.
- Такође и кроз разне едукације које организујемо са Пољопривредним факултетом, али и бесплатне обуке за воћаре, пчеларе и органску производњу која је сада у повоју и све више заступљена на нашем тржишту - навео је Павичић.
Подсетио је и да је на нивоу републике јутрос почела исплата субвенција пољопривредницима од 8.000 динара по хектару и да је за ту намену обезбеђено 125 милиона евра, што је дупло више у односу на претходне године.