СРБИ ОД ОВЕ КАЗНЕ БЕЖЕ К'О ЂАВО ОД КРСТА, а када немају да плате, одлучују се за још ГОРУ СТВАР!
Ристановић наводи да је Прекршајни суд у Београду прошле године у буџет унео 1,5 милијарди динара, а од почетка ове године око 200 милиона, мада, како каже, почетак године никад није био посебно репрезентатива узорак
Од укупног броја прекршајних предмета који се воде против грађана Србије, више од трећине заврши у Београд, каже Оливера Ристановић, председница Прекршајног суда у Београду.
ПОЗНАТИ ВОДИТЕЉ ИЗБАЧЕН ИЗ СТАНА: Многима донео наду, а сад живи без струје и купа се код комшија
ОГЛАСИЛО СЕ МИНИСТАРСТВО ЗДРАВЉА: Ево да ли има заражених, 94 особе тестиране на КОРОНАВИРУС
МИЛОШ ЈЕ КОПАО ЦВЕКЛУ, А ЕВО ШТА ЈЕ ИЗВАДИО: Није могао да верује шта држи у рукама!
"У Београду је проблем оптерећеност бројем предмета, у односу на остатак судова у Србији. У односу на преостала 44 прекршајна суда, више од трећине прекршајних предмета је у Београду", рекла је Ристановић.
Према њеним речима, најзаступљенији су прекршаји који се односе на доступност информација од јавног значаја, као и саобраћајни прекршаји.
У претходној години изречено је мало казни рада у јавном интересу јер таква казна није дала очекиване резултате, каже она и наводи пример када је за време поплава у Обреновцу Прекршајни суд у Београду у неких 2.000 предмета неплаћене новчане казне заменио казном рада у јавном интересу.
"Од тих 2.000 изречених казни у 680 предмета потврђена је одлука. Од тих 680 предмета само један кажњени се јавио да оде на рад, остали су платили новчану казну. Ако пак нису у могућности да плате новчану казну, радије иду у затвор, па могу комшијама да кажу да су на годишњем одмору", рекла је Ристановић.
Према њеним речима, мало је случајева да нека медијска, јавна личност, политичар дође и призна извршење прекршаја, прихвати одговорност и плати казну, мада има и таквих.
"Обичан грађанин који једва саставља крај с крајем призна прекршај и замоли да изречену новчану казну плати у више месецних рата јер, како кажу, не може то да носи у глави и жели да заврши са тим", каже она.
Ристановић наводи да је Прекршајни суд у Београду прошле године у буџет унео 1,5 милијарди динара, а од почетка ове године око 200 милиона, мада, како каже, почетак године никад није био посебно репрезентатива узорак.