ЧЕПОМ ДО ОСМЕХА: Немамо другу планету, а ову коју имамо морамо да чувамо
До сада је сакупљено више од 100 тона чепова у читавој Србији
Хуманитарно-еколошка организација "Чепом до осмеха", чија је мисија очување животне средине и помоћ особама са инвалидитетом, правила је данас у Новом Саду мозаик од пластичних чепова величине 621 квадратни метар за Гинисову књигу рекорда. Догађају су присуствовали и министар за рад Зоран Ђорђевић и градоначелник Милош Вучевић.
Неуморни чувар Зејтинлика: Деда Ђорђе већ девет деценија чува успомену на херојство српске војске
АНА БРНАБИЋ О 100 ДАНА ВЛАДЕ: На почетку сам била забринута, сада сам задовољна
- Ово је хумана акција и ови чепови ће помоћи неким људима. Да Влада Србије, Покарајина и град Нови Сад и сви ови појединици својим залагањем допринесу да се некоме стави осмех на лице - навео је Ђорђевић.
- Поносан сам што имамо овакав град и оволико пријатеља, што имамо снагу да се изборимо са некад најтежим зивотним ситуацијама и што поред свакодневне борбе нисмо заборавили хуману страну тог истог живота и нисмо заборавили да будемо људи. И што учимо и најмлађе суграђане шта значи емпатија - рекао је градоначелник Вучевић.
Вучевић је рекао да акција има и едукативни каратер због заштите животне средине.
Додао је да Нови Сад шаље јасну слику - да овде станује осмех солидарности и осмех хуманости и да не сме никад да оде са наших лица.
- Ми смо волонтерска организација, која окупља све људе који су вољни да одвоје своје време и ураде нешто корисно, ово је прави пример да можемо заједно нешто да учинимо и помогнемо деци. Да мислимо о животној средини и ширимо свест о томе да морамо да мислимо на животну средину - каже председница Удружења "Чепом до осмеха", Вања Петковић.
Сакупљено је више од 100 тона чепова у читавој Србији, а око 300 волонтера из Ниша, Новог Сада, Неготина, Алексинца, Суботице, Сомбора, Рашке, Београда и других градова ће мозаиком са мотивима града, екологије и заштите животне средине у свет послати слику са поруком да не смемо бити себични, јер немамо резервну планету и да о њој мора да брине због будућих нараштаја.