Лете МИЛИЈАРДЕ: ЕВО ко највише ПРОФИТИРА од напада на Сирију
Американци имају свој модел, а то је да сви ти сукоби, пре свега, буду што даље од Америке
Американци овим нападима развијају војну индустрију. Ако немате полигон да испробавате оружје, да трошите стара средства, да испробавате нова, не можете ићи напред. Они из овога профитирају вишеструко. То се мери милијардама долара, оцењује Бориша Мандић, председник Удружења надзвучних пилота.
Прочитајте и :
- ИСПОВЕСТ жене која је преживела БОМБАРДОВАЊЕ у Сирији: Трамп је МЕНТАЛНО БОЛЕСТАН, а због ОВОГА нас неће уплашити са својим ракетама
- Од Сребренице до Сирије: Американци ОПРОБАНОМ тактиком хоће да сруше Асада
- Цела Русија прича о овој изјави Вучића о Сирији: Руски медији ставили као ударну вест изјаву председника Србије
Шта значе прецизни напади на мете повезане са арсеналом хемијског наоружања? Да ли они знају тачно где се налази хемијско наоружање?
- Нигде још децидно није јасно и гласно речено да ли Сирија поседује хемијско оружје, где су фабрике тог оружја, ко производи то оружје и шта се с њим ради. Не заборавите ризик од случајне или ненамерне грешке која може да развије велику кризу, велики проблем. Када ово говорим, мислим на људе који употребљавају високософистицирано оружје, крстареће ракете. Довољно је само да програмер погреши координате, да се погоди неки други циљ који је врло осетљив и ето великог проблема. Не заборавите да је бомбардовање кинеске амбасаде у Београду било по том моделу. Тај војни аспект има само један циљ да се показују мишићи, да се испробава ново оружје, да се празне старе залихе оружја. У ширем смислу, ако је руска војска стављена у стање приправности, ако је Кина покренула своју флоту, ако имате укључење Америчке, Енглеске, Француске, то може да изазове сукоб великих размера, да не кажем нешто што личи на трећи светски рат. Надам се да до тога неће доћи. Овде се ради по већ виђеном моделу - Ирак, Југославија, Сирија, Либија - прича Мандић.
Шта можемо да кажемо о томе што Немачка није подржала целу акцију?
- То је посебна тајна. Чули смо од Ангеле Меркел да подржава ту акцију у смислу санкција, кажњавања, значи да постоји зрнце разума. Војни аспекти подразумевају јасна савезништва, али тренутно на Блиском истоку немате јасно подељена савезништва, осим Америке, Британије и Француске, али и то је климаво. Једна јака Немачка је очито одсуством реакције изашла из савезништава и наравно да се неће прикључити. С друге стране, ту је Турска, за коју се не зна коме је савезник, Иран, не зна се коме је савезник а коме није. Русија може да рачуна на делимично савезништво Ирана и Турске. Значи, постоји конгломерат на једном ужем простору који може да се прелије на регионални ниво, а самим тим и на светски. Војни аспект је број један. Политика, дипломатија, интереси су такве бизарности - каже Мандић.
Колико ово кошта Америку и колико профитирају они који праве ракете?
- Ако је у питању амерички национални интерес, Американци имају свој модел, а то је да сви ти сукоби, пре свега, буду што даље од Америке. Друго, да се поделе добри и лоши момци и изаберу вођу. Сад је то Асад, кога морају да свргну. Треће, они усавршавају оружје, тако развијају војну индустрију. Знате колико је само њима бруто националног дохотка војна индустрија. Ако немате полигон да испробавате, да трошите стара средства, да испробавате нова, не можете ићи напред. Они из овога профитирају вишеструко. То се мери милијардама долара закључује - закључује председник Удружења надзвучних пилота .