Како одгајити захвално и психолошки стабилно дете: 3 непогрешива савета у васпитању!
Будите мудри.
За сваког родитеља је велики изазов и срећа да своје дете научи да буде захвално и културно дете и да израсте у доброг човека.
Када малишане научимо да кажу "опрости" и "хвала", то није само похвала родитељима, већ и знак да позитивно утичу на њега и да су на добром путу.
НАЈДИВНИЈИ ДАН: Глумица Нина Јанковић поделила прелепе вести - не скида осмех с лица! (ФОТО)
ДЕЧИЈИ РОЂЕНДАН У ВРЕМЕ ИЗОЛАЦИЈЕ: Направите журку за памћење!
СЛАТКЕ МУКЕ: Трудна Софија НЕМА мира: Дефинитивно не може да се одвоји од ОВОГА (ФОТО)
Истраживања су показала да постоји једнака веза између доброг здравља и изражавања захвалности. Захвалност на неки начин помаже људима да осете више позитивних емоција, уживају у лепим искуствима, а самим тиме су и здравији.
Једна студија је подвргла тестирању испитанике да напишу неколико реченица сваке недеље, а да се држе одређених тема.
Једна група писала је о стварима на којима су захвални, а друга је свакодневно писала о стварима које су их нервирале. Резултати су показали да су након десет недеља они који су писали о захвалности осећали се боље. Такође, боље су се орјентисали на негативне ствари, што значи да је вежбање захвалности позитивно утицало на њихов начин размишљања.
Научите децу да буду захвални и изражавају захвалност. На тај начин ћете им помоћи да негују и одржавају важне односе кад буду одрасли.
Студија докторке Саре Алгое са Универзитета у Северној Каролини открила је да отворено изражавање захвалности има дугорочне и краткорочне здравствене користи не само за вас већ и на људе којима усмеравате то своје своје позитивно стање.
Захвалност је веома битна за изградњу и неговање односа на дуже стазе.
Деца су попут сунђера. Они све морају да науче од почетка, па је важно усмерити их и да љубазно комуницирају с другима, јер развијају јак и племенити карактер.
Диен Пиагет, стручњак за развој деце сматра да је најбољи узраст за почетак подучавања о понашању од 2 године, а на томе би требало радити до седме. За то време се формира "степен интуитивне интелигенције" и деца почињу прогресивно да схватају праву вредност поштовања, емпатије и правде.
Будите узор: Деца пазе шта родитељи кажу и како то изговарају. Кад сте искрено захвални, малишани ће учити из вашег примера и вероватније ће поновити исто понашање.
Отворено разговарајте о захвалности: Расправа о захвалности омогућиће детету да постане свесно своје важности, што подстиче да развија захвалност.
Вођење дневника захвалности: Научите дете да записује 2 до 5 ствари на којима је захвално сваки дан и да научи да објасни зашто га свака од њих чини захвалнима.
ПОЈАВИЛИ СЕ ПРВИ ЗНАЦИ ТРУДНОЋЕ: Софија поделила фотку из изолације и насмејала све! (ФОТО)
"БРАВО ТАТА!" Овако малена Тара бодри Расту - она му је највећа мотивација! (ВИДЕО)
Ево како родитељи несвесно разарају психу детета: 10 гестова оставља тешке последице заувек!
СЕВЕРИНИН УСКРС БЕЗ ДЕТЕТА: "Први без рођено моје..." Ипак му је ОВО припремила! (ВИДЕО)
Мир, мир, мир... током изолације: 4 стратегије да спречите свађе међу децом