Метода која ће вам спасити сате сна: "Контролисано плакање" за успешно успављивање бебе
Није за децу млађу од 6 месеци.
Уколико сте испробали све начине, а ваша беба и даље не може да заспи, стручњаци саветују да пробате с методом контролисаног плакања која ће вам, тврде, спасити сате и сате драгоценог сна.
Како се вагина мења после порођаја: Чињенице које сигурно нисте знале!
Стручњаци: Бебама млађим од 6 месеци не дајте воду
Брига многих: Све што треба да знате о јутарњим мучнинама у трудноћи
Многи мисле да је контролисани плач метода која се састоји из тога да једноставно пустите бебу да плаче док поново не заспи, али истина је другачија, јер контролисани плач подразумева да бебу пустите да плаче само на кратак период.
Укратко, ова метода ради по принципу да, када дође време спавања, бебу сместите у кревет и напустите собу. Уколико беба почне да плаче, родитељ треба да се врати и утеши бебу, али не и да је подиже из кревета.
Поступак треба понављати све док беба не заспи. Иако је јако тешко оставити дете да плаче неколико минута, стручњаци истичу да ћете, уколико беба развије асоцијацију да када родитељ изађе из собе треба да спава, и ви ћете моћи да добијете одмор који вам је потребан.
Дакле, дете ставите у кревет, а када почне да плаче изађите из собе. Уколико се плакање настави, вратите се у собу и тешите дете гласом не подижући га из кревета. Овај поступак понављајте и сваки пут продужавајте одсуство све док беба не заспи.
Метода би требало да да резултате након недељу дана или две. Наравно, ова метода није подобна за децу млађу од шест месеци, као и за децу која имају здравствених проблема.