Ове намирнице ИЗАЗИВАЈУ КИСЕЛОСТ и база су за било какве УПАЛЕ у ОРГАНИЗМУ! Замени их АЛКАЛНИМ!
Ево коај храна чисти организам и представља добру базу за виталност и јак имунитет!
Врло брзо се навикемо на стваре у којима уживами, као што су рецимо гледање телевизије, грицкалице и алкохол у вечерњим сатима. Ипак, оно што многи људи не знају јер нису мењали животни стил и никада нису одустали од навика које и нису најбоље по њихово здравље, је да је такође могуће навићи на здраву храну, редовну физичку активност, шетњу или пливање.
Уколико сте спремни да нешто промените у својим навикама, почните од исхране. Ипак, понекад је тешко само изабрати одрогаварајући режим исхране. Да вас ово не би збунило, почните од алкалних намирница и гледајте на оне чине 75 посто ваше исхрене, а осталих 25 посто чувајте за ситна задовљства.
Све пршти од стила, али и ПАПРЕНИХ ЦЕНА: Маријана Матеус прошетала Београдом, а комбинација је да се смрзнеш (ФОТО)
Карлеуша се појавила у КОМБИНЕЗОНУ који ВИШЕ ОТКРИВА НЕГО ШТО ПОКРИВА, а од ЦЕНЕ СЕ ВРТИ У ГЛАВИ!
Избегавајте сву прерађену храну, посебно сухомеснату и ону пуну белог брашна, шећера и маргарина; Избаците газиране сокове и јако смањите шећер, смањите унос кафе, који можете заменити биљним чајевима и свежим соковима без додатог шећера.
Ево које су све намирнице АЛКАЛНЕ
Морске алге, лук црни, бели и млади, салата ендивија, ђумбир, броколи, кромпир, гљиве, карфиол, патлиџан, блитва, кељ, прокељ, влашац, коријандер, шаргарепа, целер, келераба, репа, артичока, свеже паприке, гавез, рен, грашак, папричице, купус, спанаћ, авокадо, банана, кокос, смокве и суве и свеже, лимун, лимета, поморанџа, крушке, манго, семе бундеве, мак, кестен, бадем, уље авокада, ланено уље, кокосово уље, маслиново уље, сусам, семенке кима, капаре, босиљак, тимијан, зрна соје, зоб, квиноја, amaranth, сојино брашно, сочиво, просо, сојино млеко, морска со, цимет, соја сос, зелени чај, јабуково сирће, чај од ђумбира.
Киселост изазивају све врсте ораха, лешника, пистаћа. И врло важно: ако се термички обраде постају киселији или алкални прелазе у киселе (нпр. сушени кокос), што не значи да их треба избегавати због својих многобројних позитивних биохемијских својстава, него само треба бити умерен приликом конзумирања.
Све семенке осим сусама изазивају киселост. Кад исклијају постају јако алкализирајуће намирнице.
Већина биљних чајева постижу алкализирајуће деловање као и биљни зачини, те чајеви представљају идеалну замену за кафу и сличне напитке, јер својим благотворним својствима окрепљују и ум и тело, што је хиљадама година познато мудрим људима са истока.
За оне који су здрави и хране се сировом храном док им организам не развије осећај "шта му треба", важно је напоменути да је потребно уносити и намирнице које изазивају киселост (семенке, ораси, лешници, шљиве, боровнице, бруснице) у односу 25% према 75% алкализирајућих.