Зашто у ВЕШ МАШИНУ треба стављати тениску лоптицу? Експерт открива СЕДАМ сјајних цака за прање веша!
Невероватно!
Стручњак за хемијско чишћење Вил Лангстон из Велике Британије руши све митове о прању и даје непроцењиве савете који ће вам сачувати одећу и обућу!
Заведите храном! Рецепти из љубавне кухиње који никад не оману
Со чисти шпорет од загорелог шећера: Ево како да изгледа као нов
БУДИТЕ ПОШТЕНИ ПРЕМА СЕБИ! Када сте последњи пут искрено поставили ово питање?
Многи се одлучују на ово решење - убаце патике или нежне чизмице у веш машину, оперу на нежном програму и проблем прања осетљиве обуће је решен.
- Строго саветујемо да ово никада не радите. Топлота воде у машини може потпуно да уништи лепак на обући који све делове држи заједно, а машинско прање може и потпуно да деформише облик обуће. Постоји још једна непријатна могућност - обућа може да се скупи и за неколико бројева, у зависности од тога од којег материјала је направљена - каже Лангстон.
- Дефинитивно не - уверава стручњак."Одећу са флекама од вина најбоље је потопити у прохладну воду, а претходно нанети течни детерџент на мрљу. Након што флека нестане, оперите на уобичајен начин.
"Овај трик ваше пешкире чини мекшим и пуфнастим - каже Лагстон.
- Апсолутно не. Максимум детерџента у прегради означен је с разлогом. Штавише, вишак детерџента може да вам направи проблем, укључујући беле флеке на одећи, чудне мирисе, али и запушен одвод - сматра стручњак.
Сви верујемо да се машина док пере веш успут у сама опере. Али, машина би ипак требало да се пере и празна, и то максимално на сваких 6 недеља на најтоплијем и најдужем циклусу прања.
- Како бисте били сигурни да сте убили све бактерије, додајте мало сирћета или избељивача - саветује Лангстон.
- Да, а притом одређени материјали уопште не захтевају врућу воду. За пешкире, постељину и интимни веш препоручује се што топлији програм, како би се убиле бактерије, а све остало - не. Хладно прање је сјајан начин да спречите загађење околине, али и уштедите струју - 90 % струје машина потроши за грејање воде, а само 10 за прање. Такође, хладно прање вам више чува ствари - боја мање бледи, веш не може да се скупи и истањи. У хладној води слободно можете да перете веш свакаквих боја - нема шансе да нека пусти и офарба све остало - објашњава Лангстон.
- Не. А то не чини у потпуности ни висока температура. Једини сигуран начин да убијете све бактерије јесте да додате избељивач на бази хлора или уље боровине пре прања. Веш се одлично дезинфикује и у машини за сушење веша - закључује експерт.
Спрема се у само једној посуди: Најлакши рецепт за чоколадни колач
НАЈСЛАЂА ПОСЛАСТИЦА СА ИСТОКА: Толико УКУСНА да ћете тражити ЈОШ!
Када купите брашно, обавезно урадите ОВО чим дођете кући! Осигуратје да буде безбедно за употребу!
Идеја за доручак: Домаћинске пројице са поврћем (РЕЦЕПТ)