ЈАПАНСКА ТЕХНИКА ЗА МРШАВЉЕЊЕ ПОМОЋУ ПЕШКИРА: Исправља кичму, јача леђа, тањи стомак! (ВИДЕО)
Јединствена техника коју је развио јапански лекар Фукутсуји има за циљ побољшање држања и лечење целог тела
Доктор Фукутсуји верује да је повреда леђа узрокована чињеницом да људи пола дана проведу седећи на столици. Вековима су Јапанци седели на поду или татамију, због чега су леђа стално доживљавала статички стрес.
Ово је приморало мишиће који држе тело усправно да раде непрекидно. Осим тога, пре се лежало и на веома тврдој површини. Стога су људи имали јаче мишиће, усправно држање и много мање проблема са кичмом, piše Stil.kurir.rs
НЕМАЧКИ НОБЕЛОВАЦ ЗАПРЕПАСТИО СВЕТ: Ове ДВЕ НАМИРНИЦЕ изазивају велики број БОЛЕСТИ
ДОКТОР НЕСТОРОВИЋ ОТКРИВА: За добар и јак имунитет потребне су вам само ове 3 ствари!
Метода др Тошикија Фукутсујија
Јака мускулатура у задњици и доњем делу леђа омогућава вам да ходате, стојите и седите, одржавајући лепо, равномерно држање неопходно за одржавање здравља свих унутрашњих органа. А у савременом животу све је усмерено на обезбеђивање удобности: удобне столице и канцеларијске столице, мекане софе и кревети.
Стога погрбљеност постепено преузима свет и весело привлачи у своје редове нове следбенике седелачког начина живота.
Тест држања тела
Станите испред огледала са спојеним ногама и стисните мишиће испод пупка, као и мишиће доњег дела леђа и кукова тако да подупиру горњу половину тела. Подигните дијафрагму, руке ослобођене, рамена опуштена, груди благо напред. У случају лошег држања, леђа ће бити заобљена, сагнута или нагнута према горе.
Фукутсуји техника
Побољшање се састоји од 3 фазе:
- уклањање деформитета кичме,
- јачање мишићног корзета и
- одржавање уједначеног држања.
Најтежи део ће бити поправљање отврднутих скелетних мишића који су уништени лошим положајем тела дуги низ година. Тада остаје само да их ојачате и одржите равномерно држање. За вежбање ће вам требати мали, увијени ваљак. Може да послужи у уролан пешкир.
1. Исправите погрешан положај карлице - лезите на тепих.
Поставите ваљак испод леђа тако да дође тачно изнад карлице. Стопала мало размакнута, притисните рамена према поду. Испружите руке иза главе, притисните тепих рукама тако да се мали прстићи руку додирују. Усмерите лактове према унутра, притисните лопатице према поду. Лезите у овом положају два пута по 5 минута, али не више од 10 минута дневно. За почетак, можете постепено додавати време. Чак и ако не можете одмах правилно ставити руке, наставите, редовно да изводите ову вежбу, па ћете временом постићи жељену позу за вежбу.
2. Корекција закривљене кичме - седите на простирку, исправљених ногу, током извођења, држите их толико раширеним колико је вама пријатно.
Поставите ваљак дуж кичме и подуприте га прстима. Лезите на врх ваљка тако да вам буде испод кичме. Испружите руке и раширите их. Требало би да се осећате као да држите ваљак лопатицама. Почните са неколико минута, постепено радите до пет минута дневно. Постепено ћете истезати кичму, осетити како се трбушни мишићи растежу и дијафрагма се подиже. Ово ће побољшати циркулацију крви и повећати проток кисеоника до свих органа и система. Након што завршите ове вежбе, немојте одмах устајати јер може доћи до болова у леђима или доњем делу леђа. Из лежећег положаја прво се окрените на бок и, помажући себи рукама, лагано устајте. Не бисте требали осећати нелагоду, бол или другу непријатност док то радите. Ако се појаве, онда би требало прекинути вежбу и одморити се.
Ваљак за истезање кичме можете да купите у продавници, а можете и сами да га направите од пешкира. Да бисте то урадили, узмите два мала пешкира 65/120 цм и чврсто их увијте. Ваљак би требао бити дугачак око 30 цм и пречника око 10 цм. Да се не би окренуо, боље га је чврсто везати врпцом или конопцем.
Како се вежба изводи погледајте на следећем видеу: