АКО СТЕ ДЕПРЕСИВНИ И ГОЈИТЕ СЕ ОБАВЕЗНО СЕ ЈАВИТЕ ЛЕКАРУ: Ови симптоми указују на недостатак БИТНЕ СТВАРИ повезане са штитном жлездом
Интензиван осећај депрсије и анксиозности, хроничан умор, али и гојење могу указивати на поремећен рад штитне жлезде
Ова стања обично приписујемо стресу, пословним, финансијским и љубавним проблемима и другим спољним утицајима. Али шта ако је проблем у нечему другом?
Проблеми са несаницом, умором, осећајем анксиозности и депресије могу указивати на проблеме са штитном жлездом. Када нема довољно јода на располагању, штитна жлезда није у могућности да производи довољну количину тироидних хормона.
АКО ГА КОРИСТИТЕ ОВАКО БИЋЕТЕ ЛЕПШИ И ЗДРАВИЈИ: Сок од КРОМПИРА има прегршт благотворних дејстава
НАЈЧЕШЋА ПОЛНА БОЛЕСТ И УЗРОЧНИК РАКА: Са ХПВ инфекцијом се многи сусретну, а њено ширење се спречава ОВАКО
НЕ ИГНОРИШИТЕ ПРОМЕНЕ НА ОВОМ ОРГАНУ! Изглед вашег ЈЕЗИКА говори о вашем тренутном здравствном стању
Јод је основни градивни елемент хормона штитне жлезде и утиче на већину метаболичких процеса у организму.
Недостатак јода у организму изазива:
Умор
Осећате се исцрпљено када се пробудите, 8 или 10 сати спавања ноћу вам није довољно или не можете да функционишете цео дан без поподневне дремке?
Мањак енергије и осећај умора повезани су с бројним здравственим стањима, али најчешће, симптом су недовољног лучења тироидних хормона.
Депресију
Хипотироидизам (мањак лучења хормона штитне жлезде) може узрокавати осећај депресије и безвољности, али утиче и на слабије лучење серотонина – хормона среће.
Пораст телесне тежине
Иако је пораст телесне тежине најчешће последица нездравог начина живота, уколико се јави у комбинацији са симптомима као што су осећај хладноће и изражен умор, могуће је да је узрокован успореним радом штитне жлезде.
Јод је решење
Rr Гери Ворен истиче да је повећање уноса јода, који је одговоран за функционисање нашег организма у целости, кључно решење за ове проблеме.
Пошто га организам сам не производи, јод се мора свакодневно уносити. То мора бити основна активност којом чувамо своје здравље.
Дневне потребе одраслог човека износе 150 микрограма, док се трудницама препоручује дупло више, 300 микрограма. Најбољи извори јода су алге, морска риба и јодирана со.