AKO STE DEPRESIVNI I GOJITE SE OBAVEZNO SE JAVITE LEKARU: Ovi simptomi ukazuju na nedostatak BITNE STVARI povezane sa štitnom žlezdom
Intenzivan osećaj deprsije i anksioznosti, hroničan umor, ali i gojenje mogu ukazivati na poremećen rad štitne žlezde
Ova stanja obično pripisujemo stresu, poslovnim, finansijskim i ljubavnim problemima i drugim spoljnim uticajima. Ali šta ako je problem u nečemu drugom?
Problemi sa nesanicom, umorom, osećajem anksioznosti i depresije mogu ukazivati na probleme sa štitnom žlezdom. Kada nema dovoljno joda na raspolaganju, štitna žlezda nije u mogućnosti da proizvodi dovoljnu količinu tiroidnih hormona.
AKO GA KORISTITE OVAKO BIĆETE LEPŠI I ZDRAVIJI: Sok od KROMPIRA ima pregršt blagotvornih dejstava
NAJČEŠĆA POLNA BOLEST I UZROČNIK RAKA: Sa HPV infekcijom se mnogi susretnu, a njeno širenje se sprečava OVAKO
NE IGNORIŠITE PROMENE NA OVOM ORGANU! Izgled vašeg JEZIKA govori o vašem trenutnom zdravstvnom stanju
Jod je osnovni gradivni element hormona štitne žlezde i utiče na većinu metaboličkih procesa u organizmu.
Nedostatak joda u organizmu izaziva:
Umor
Osećate se iscrpljeno kada se probudite, 8 ili 10 sati spavanja noću vam nije dovoljno ili ne možete da funkcionišete ceo dan bez popodnevne dremke?
Manjak energije i osećaj umora povezani su s brojnim zdravstvenim stanjima, ali najčešće, simptom su nedovoljnog lučenja tiroidnih hormona.
Depresiju
Hipotiroidizam (manjak lučenja hormona štitne žlezde) može uzrokavati osećaj depresije i bezvoljnosti, ali utiče i na slabije lučenje serotonina – hormona sreće.
Porast telesne težine
Iako je porast telesne težine najčešće posledica nezdravog načina života, ukoliko se javi u kombinaciji sa simptomima kao što su osećaj hladnoće i izražen umor, moguće je da je uzrokovan usporenim radom štitne žlezde.
Jod je rešenje
Rr Geri Voren ističe da je povećanje unosa joda, koji je odgovoran za funkcionisanje našeg organizma u celosti, ključno rešenje za ove probleme.
Pošto ga organizam sam ne proizvodi, jod se mora svakodnevno unositi. To mora biti osnovna aktivnost kojom čuvamo svoje zdravlje.
Dnevne potrebe odraslog čoveka iznose 150 mikrograma, dok se trudnicama preporučuje duplo više, 300 mikrograma. Najbolji izvori joda su alge, morska riba i jodirana so.