ОБРАТИТЕ ПАЖЊУ! Приликом третирања ОПЕКОТИНА избегните ових ПЕТ ГРЕШАКА!
Више одмажу него што помажу.
Када је реч о опекотинама, људи се носе с њима на различите начине, а доступно је и много савета о томе шта је потребно чинити. Међутим, постоје и грешке које треба да избегнете приликом третирања опекотина.
Дијета за запослене! Сами бирате колико дуго ћете бити на овом режиму!
Мокраћна киселина може да оштети доста органа: Ево како да је спречите да вам разори тело!
Први корак након опекотине треба бити излагање текућој води најмање 20 минута. Вода треба бити на собној температури, тако да не треба да користите лед јер може оштетити ткиво.
Ако се појави плик, не треба га пробијати јер то може довести до инфекције. Ипак, ако је плик превише болан, јавите се лекару.
За мање опекотине вам антибиотици нису потребни. Они стерилизују целу површину, а то није потребно. Кожа садржи здраве бактерије које могу помоћи у зарастању коже. Агенси који се могу користити треба да буду антимикробни.
М
Наношење путера, мајонеза или пасте за зубе може погоршати опекотину. Уместо тога нанесите антимикробну маст која се добија без рецепта. Ако осећате бол, узмите неки лек против болова.
Три дана након опекотине кожу немојте излагати сунцу. Кад излазите из свог дома, покријте је и заштитите. Сунчеви зраци могу узроковати пликове, а ако је опекотина на лицу, покријте је шалом.
Изузетно је важно утврдити о којем степену опекотине се ради. Ако је реч о опекотини првог степена, можете је третирати код куће, но озбиљнији случајеви захтевају консултацију лекара.